Komentāri

Bankas “Citadele” pārdošana raisījusi diskusijas, cik drošas mūsu valstij ir ekonomikā ieplūstošās ārvalstu investīcijas. Atklājies, ka jau pirms vairākiem gadiem valdība uzdevusi izveidot īpašu komisiju, kurai investoru nodomi jāvērtē. Kas noticis ar Ekonomikas ministrijas veidoto darba grupu skaidroja LNT Ziņu žurnāliste Lāsma Grundule.

Pirms vairākiem gadiem ar valdības rīkojumu Ekonomikas ministrijas paspārnē zem slepenības zīmoga izveidota īpaša komisija. Tās uzdevums – vērtēt, cik drošas Latvijai ir mūsu ekonomikā ieplūstošās ārvalstu investīcijas. Tādu informāciju vakar LNT raidījumā ”Dombura studija” atklāja aizsardzības ministrs.

Taču par šādas komisijas pastāvēšanu īstas skaidrības nav ekonomikas ministram. Vjačeslavs Dombrovskis LNT Ziņām šodien pat nemācēja pateikt, ko viņa vadītās ministrijas paspārnē izveidotā komisija līdz šim paveikusi.

Ekonomikas ministrijas ierēdņi LNT Ziņām ne apstiprināja, ne noliedza, ka šāda darba grupa savulaik izveidota. Jautājums esot klasificēts kā slepens. Daudz vairāk par slepenās komisijas veidošanas iemesliem atminējās bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs noliedza Vējoņa vakar teikto, ka komisija darbu nebūtu sākusi. Turklāt Pūce domā, ka tās kapacitāte bija pietiekama lielu investīciju projektu vērtēšanā. Tam, ka valstij jāvērtē ārvalstu investoru nodomi, piekrīt arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Tā gan pati ar to nenodarbojas, jo aģentūras galvenais uzdevums ir investīciju piesaiste, tostarp arī no valstīm, kuras dažkārt ierautas politiskos konfliktos.

Latvijā ierasts, ka lielās ārvalstu investīcijas vērtē drošības iestādes. Šodien aptaujātie valdības pārstāvji LNT ziņām norādīja, ka lielas investīcijas mūsu valstī ieplūst reti, tādēļ īpašu formātu to vērtēšanai veidot nav nepieciešams.

Lasi vēl