Komentāri
Kaislības ap 9. maija pasākumiem; RD noraida piketa rīkošanu pie Uzvaras pieminekļa
FOTO: LETA

Jau sākušās kaislības ap 9. maiju. Rīgas dome saņēmusi divus pieteikumus pasākumu rīkošanu Uzvaras parkā. Kā ik gadu tur notiek vērienīgās svinības par godu nacisma sagrāvei, ko lielākoties svin Latvijā dzīvojošie krievi un ko jau tradicionāli rīko biedrība 9.maijs.lv. Otrs saņemtais pieteikums ir par piketa rīkošanu pie Uzvaras pieminekļa, taču pašvaldība to noraidījusi.

Lai atzīmētu svinības par godu nacisma sagrāvei, biedrība 9.maijs.lv Rīgas domei uz šo datumu pieteikusi pasākumu Uzvaras parkā. Kā ik gadu tas pulcē milzīgas ļaužu masas un ir izteikti politizēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Kristaps Kašs, kas pārstāv domubiedru grupu Latvijas patrioti, šajā paša datumā un vietā vēlējās rīkot piketu izstādes formā, skaidrojot sanākušajiem, ko “patiesībā nozīmē 1945. gada 9. maijs”. Rīgas dome pieteikumu noraidīja.

Izrādās, ka biedrība 9.maijs.lv pasākumu pieteikusi jau pērnā gada februārī saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu, kas nenosaka laika termiņu, kad pasākumu drīkst pieteikt.

Savukārt Kristaps Kašs saskaņā ar sapulču, gājienu un piketu likumu savu izstādi drīkstēja pieteikt vien četrus mēnešus pirms pasākuma, kas apriori nozīmē, ka izredzes to rīkot viņam nav.

Rīgas domē skaidro, ka priekšroka tomēr dodama pirmajam pieteiktajam pasākumam, proti, Uzvaras dienas piknika rīkotājiem.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību pārstāvis Uģis Vidauskis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Tie ir dažādi koncerti, dažādi tirdziņi un tamlīdzīgi, šajā gadījumā biedrība 9.maijs.lv šā likuma ietvaros pieteikusi pasākumu pie Uzvaras pieminekļa jau pagājušajā gadā. Ir šie divi likumi vienā ir termiņš, otrā nav, šajā likumā par sapulcēm, gājieniem, piketiem, ko pieteicis Kaša kungs, skaidri teikts, ka nevar notikt pasākums, ja traucē iepriekš pieteiktu publisku citu pasākumu, mēs vedamies pēc likuma normām.

Vidauskis norāda, ja Kašs vēlas rīkot piketu pie Uzvaras pieminekļa, viņa jāsaņem atļauja no 9.maija pārstāvjiem.

Pēc Kaša domām, neesot jēgas pat mēģināt saskaņot piketu ar šo biedrību, tā vietā viņš pieļauj iespēju tik un tā rīkot savu iecerēto pasākumu, atsaucoties uz tiesībām par spontānu pulcēšanās brīvību.

Lasi vēl