Kaimiņu pārbūvētais balkons vai lodžija var apdraudēt drošību!

1 komentārs

Problēma ar lodžijām un balkoniem ir būtiska – tie mēdz būt pārbūvēti tā, ka jau apdraud drošību, noskaidrojis raidījums 900 Sekundes.

Turpmāk par patvaļīgu balkonu un lodžiju iestiklošanu vai pārbūvēšanu, iespējams, draudēs sods.
Taču tie, kuriem šobrīd jau ir šādi nelikumīgi pārmainīti balkoni, tomēr var mierīgi uzelpot – viņiem sods nebūs jāmaksā. Tiesa gan, savu redzējumu vēl nav sniegusi Ekonomikas ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ideja par balkoniem un lodžijām izskanējusi gana skaļi, un tagad nav skaidrs, kā situāciju risināt. Rīgas būvvaldei šobrīd nav zināms, kā noteikt un pārbaudīt, kuri balkoni vai lodžijas būs bīstami. Taču par patvaļīgo būvniecību nākotnē Rīgas būvvalde rosina noteikt administratīvos sodus. Par to jau tagad dzīvokļu kooperatīvs Zolitūde saņem satrauktu iedzīvotāju jautājumus, gaidot lielāku skaidrību no atbildīgajiem.

Skaties foto:

Piemēram, dzīvokļu kooperatīva Zolitūde pārziņā ir 19 daudzdzīvokļu mājas Imantā. Daudzās no tām cilvēki dzīvo jau kopš 70. gadiem. Vecākā inženiere Natālija Upeniece stāsta, ka pēc katra finansiālajām un gaumes iespējām sastiklotie balkoni nereti balansē pat uz drošības robežas.

Natālija Upeniece, dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības Zolitūde vecākā inženiere: 

Ar balkoniem problēma ir tā, ka cilvēki nezina, ko un kā viņi tur stiklo. Tas notiek dažādi, dažkārt būvējot viņi saliek visādus smagus logus virsū, un tur ir liels risks.

Tagad nereti šādas patvaļas ķīlnieki ir cilvēki, kuri iegādājas dzīvokli ar aizstiklotu lodžiju vai balkonu, un nav nekādu dokumentu par balkona vai lodžijas likumību.

Jāatgādina, ka uzreiz pēc neatkarības atgūšanas valstī valdīja enerģētikas krīze, un valdība aicināja iedzīvotājus siltināt dzīvokļus, tostarp arī stiklojot balkonus un lodžijas, kā nu kurš prot.

Skaties video:

TOP komentāri

 • aksdjf
  0 0 0

  aksdjf

  Kāda jēga sodīt nākamaos stiklotājus padomju mājā, kuras fasāde jau ir neglābjami sabojāta, vēl bez RD budžeta pildīšanas? Ja vēl varētu saskaņot legāli, BET šobrīd, lai to izdarītu (laikam taču uz sava rēķina) jāuzprojektē fasāde un tās izmaiņas (VISAI mĀJAI) un jāpiedabū 50% + 1 īpašnieks parakstīties. Tas nav reāli mikrorajona mājā ar vairāk kā 100 dzīvokļiem.
  Ja jau fasāde tāpat ir sabojāta 90.tajos, ko tad mainīs tālāka "bojāšana"? Turklāt tagad modernie varianti, piemēram, bezrāmju stiklojums, padomju mājās varētu tikt atļauts vispār bez papildus atļauju saņemšanas, jo fasādes izskatu maina minimāli un ir salīdzinoši viegls.
  Ja tas būtu atļauts bez papildu dokumentu kārtošanas vai ja saskaņojumu būtu reāli iespējams dabūt (RD pat kādu nelielu nodevu kādu pārdesmit EUR apmērā varētu ievilkt budžetā), tad taču cilvēki saskaņotu, vismaz no jauna stiklojot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl