Kaimiņš paziņo, ka NEPLP ir zaudējusi reputāciju un Saeimai padome ir jāatlaiž

7 komentāri
Kaimiņš paziņo, ka NEPLP ir zaudējusi reputāciju un Saeimai padome ir jāatlaiž
EDIJS PĀLENS, LETA / PAULA ČURKSTE, LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisija šodien, 23. aprīlī, uzklausīja Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļus.

Komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš pēc sēdes paziņoja, ka NEPLP ir rīcības nespējīga un tā ir zaudējusi uzticību, tāpēc Saeimai būtu jālemj par visas padomes vai atsevišķu tā locekļu atlaišanu.

Reputācija zaudēta, ņemot vērā notikumus ap Latvijas Televīzijas (LTV) valdes iecelšanas konkursu, kuras rezultāta likumību šobrīd pārbauda Ģenerālprokuratūra un ņemot vērā, ka NEPLP locekļi Patriks Grīva un Ivars Āboliņš darbojies biedrībā, kas tiek finansēta no Nacionālās apvienības pārraudzītajām VARAM un Ogres domes.

Kā “problemātisku” kolēģu darbošanos biedrībā, kas no valsts un pašvaldības saņem finansējumu, atzina arī NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete. Tikmēr padomes vadītāja Dace Ķezbere paziņoja, ka NEPLP ir ievērojusi likumu un ir rīcībspējīga, tāpēc nav pamata runāt par tās atlaišanu.

Tāpat arī Ķezbere informēja, ka trūkstošie LTV valdes locekļi netiks meklēti līdz jaunā sabiedrisko mediju likuma spēkā stāšanās brīdim. NEPLP paredz mainīt statūtus, lai LTV valdē varētu darboties viens loceklis, Ivars Priede, kuram būšot jāmeklē prokūristi.