13 komentāri

Sācies liberālisma noriets, populisms triumfē – šādi un līdzīgi vērtējumi šonedēļ ir izskanējuši pēc ASV prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja ekscentriskais miljardieris Donalds Tramps. Tas daudziem raisa jautājumu, vai līdzīgs scenārijs ar populistu nākšanu pie varas iespējams arī Latvijā.

Sarunas ar politiķiem liecina, ka daži gatavi ņemt piemēru no Trampa. Tomēr eksperti populistu nākšanu pie varas vismaz uz valsts simtgadi neprognozē.

Donalda Trampa uzvara šonedēļ pārsteidz daudzus. Pret miljardieri, kurš pat necentās nenonākt pretrunās, iestājas teju visa politiskā elite, tostarp paša Republikāņu partija un pasaules lielākās šovbiznesa zvaigznes.

Pēc Hilarijas Klintones fiasko daudzi politiķi steidza paziņot, ka Rietumu valdošās elites, kas pārstāv plašām masām apnikušās liberālās vērtības, ir kārtīgi norāvušās. Trampa uzvaras atskaņas Latvijā būšot 2018.gadā, kad notiks Saeimas vēlēšanas.

Artuss Kaimiņš, KPV.lv līderis

Es Latvijas mediju telpā nedzirdēju neko labu par viņu. Un no rīta pamostoties, ir ievēlēts Tramps un visi ir šoka. Bet viss ir tikai loģiski. Klusējošais vairākums pateica, ko viņi grib.

Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens piekrīt, ka Rietumu liberālās vērtības atkāpjas citu vajadzību priekšā. Taču politologs netic, ka nākamajās Saeimas velēšanās triumfēs   populisti kaut vai tāpēc, ka Latvijas Trampa nonākšanu pie varas nepieļautu mūsu partneri aiz okeāna.

Jānis Ikstens, LU profesors

Mums ir ne tikai artusi kaimiņi, mums ir arī citi kaimiņi, kas uzliek nopietnus ierobežojumus tam, kas Latvijas politika ir pieņemams un kas nav.

Artuss Kaimiņš, KPV.lv līderis

Klauns, populists – to visu piedēvē Kaimiņam un tagad ej Kaimiņ un aizsargājies. Man nav no kā aizsargāties. Es eju pa ielu un cilvēki ir manā pusē.  Jūs domājat, ka es nebūšu labs premjerministrs?

Tramps Latvijā salīdzināts ne tikai ar Kaimiņu, bet arī Aivaru Lembergu, kurš gan ir tipisks valdošās elites pārstāvis, kā arī Joahimu Zīgeristu un Mārtiņu Bondaru.

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga gan mudina vēlētājus Latvijā neticēt Trampam kā vienkāršās tautas aizstāvim, par kādu viņu bieži uzdod.

Vaira Vīķe-Freiberga, eksprezidente

Tramps ir baudījis pilnīgi visas amerikāņu naudas, elites privilēģijas visa sava mūža garumā un viņš tikai tagad saka, es Jums palīdzēšu! Mēs esam līdzīgus argumentus arī Latvijā dzirdējuši, es esmu diezgan naudu sarausis tagad rūpēšos par Jums. Tautai tas ļoti patīk!

TOP komentāri

 • Juris
 • savējais
  +7 +7 0

  savējais

  Beidziet gudri dirst par Kaimiņu.
  Paši neko nēsat izdarījuši valsts labā. Artusam novēlu visu to labāko.
 • ShAriks
  +3 +3 0

  ShAriks

  Logiskak butu nevis "klusejosais vairakums nolema" bet vairakums kuram neviens pat neko neprasija,jo kur parasti notiek aptaujas?Tur kur strada valdosas elites ielikteni.Secinat pasi kapec aptaujas vienmer ir taadas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl