Kaimiņš par politiku: Teātrī dara vienu, domā vienu un saka vienu, bet te viss ir otrādāk

1 komentārs
Kaimiņš par politiku: Teātrī dara vienu, domā vienu un saka vienu, bet te viss ir otrādāk
FOTO: LETA

Šonedēļ uz pirmajām darba dienām sanāca  jaunievēlētais 12.Saeimas sasaukums. Viņu vidū arī daudz jaunas sejas un cilvēki bez politiskās pieredzes, bet entuziesma pilni mainīt politisko virtuvi.  Spilgtākais no šādiem celmlaužiem, protams, ir Artūrs Kaimiņš, tiesa gan  viņš jau šajā neilgajā laikā paguvis nokaitināt ne vienu vien parlamentārieti. 

Bijušais nacionālā teātra aktieris Artūrs Kaimiņš šonedēļ sēdās Saeimas deputāta krēslā.  Un kā pats saka – piedzīvojis gana daudz pārsteigumu. Tomēr pieredzējušāki Kaimiņa kolēģi par jauno deputātu īpašu sajūsmu neizrāda, un pat bažījas, ka tā vietā, lai strādātu, viņš kļūs par parlamenta ākstu.

Kā solījis pirms vēlēšanām, Arturs Kaimiņš visu Saeimā notiekošo filmē ar kameru. Tā viņš iemūžina, piemēram, savas sarunas ar kolēģiem, kā arī ieraksta intervijas, kurās iztaujāts tiek viņš pats.

To, ka Kaimiņš būs viens no skaļākajiem klaigātājiem opozīcijā, pierādīja arī viņa pirmā runa no saeimas tribīnes, kurā viņš pauda neizpratni par valdības deklarācijas detaļām. Sarunā ar TV3 Ziņām Kaimiņš atzīst, ka soli pa solim apgūst  jaunos  pienākumus, bet pārsteigumus viņam sagādājis saeimas kārtības rullis.

”Es sapratu tagad noteikumus, kā ir jāuzstājas no tribīnes. Es neesmu nekad pieradis, kad teiksim uzstājoties, mani pārtrauc skatītāji, bet tur tā ir! Galvenais, ka tur nevari viņiem pretī teikt – hei hei tā nesaki, jo tev tas ir aizliegts pēc kārtības ruļļa pieņemsim aizliegts sarunāties ar zāli.Nē, nē,nē es nezinu, es tikai vienu reizi esmu uzkāpis un kaut ko teicis,” norāda Kaimiņš.

Parlamenta gaiss jau nedaudz apošņāts, un atšķirība starp aktiera un deputāta profesijām – atrasta.

”Katru dienu te viss mainās savādāk, ja kāds salīdzina teātri ar politiku, tad es jums varu pateikt, ka tās ir divas dažādas lietas. Jo teātrī dara vienu, domā vienu un saka vienu. Bet nu šeit ir pilnīgi viss otrādāk,” atzīst aktieris.

Pozitīvi Kaimiņš izsakās vien par dažiem saviem kolēģiem, piemēram, par bijušo sportistu arti rasmani un Hosamu Abu Meri.

Bet  vismaz vienas koleģiālas attiecības kaimiņš jau zaudējis.  Savdabīgs pārpratums, kas fiksēts kaimiņa blogā ir saruna ar Zaļo un zemnieku Kārli Seržantu, kurš nevēlējās visas partijas vārdā paust tūlītēju atbalstu Zolitūdes traģēdijas parlamentāras izmeklēšanas komisijas izveidei, norādot, ka komisijas tiks veidotas citā dienā. Tas kaimiņu neapmierināja.

Saeimā cieņu iemantojot tie deputāti, kuri ir kompetenti atsevišķās jomās un par savu ideju spēj argumentēti pārliecināt citus kolēģus. Vai Kaimiņam tas izdosies, rādīšot laiks.

Savukārt, viens otrs saskaņas deputāts norāda, ka nu opozīcija ieguvusi jaunu un provokatīvu spēlētāju, kurš nebaidīsies citus tautas kalpus izsaukt uz vārdu  dueļiem.

1 komentārs