Kaimiņš par neizdevušos apvērsumu: Es pirmais biju “KPV LV”, es pēdējais no tās aiziešu

19 komentāri
Kaimiņš par neizdevušos apvērsumu: Es pirmais biju “KPV LV”, es pēdējais no tās aiziešu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

“KPV LV” līderim Artusam Kaimiņam trešdien izdevās novērst Saeimas frakcijā organizēto pret viņu vērsto apvērsumu. Pēc partijas līdzpriekšsēdētāja Ata Zakatistova un Alda Gobzema iniciatīvas deputāti slēgtā balsojumā lēma, vai Kaimiņu atcelt no “KPV LV” frakcijas priekšsēdētāja biedra amata, taču balsu tam nepietika. Visticamāk, balsojums bija arī mēģinājums torpedēt Krišjāņa Kariņa valdības tapšanas procesu.

Par Kaimiņa un pārējo partijas vadītāju – Ata Zakatistova, Lindas Liepiņas un Alda Gobzema – konfliktu Saeimā runā jau vismaz mēnesi. Taču trešdien tas eskalējās ar jaunu sparu, jo pēc Zakatistova iniciatīvas “KPV LV” Saeimas frakcijai šodien bija jāskata lēmumprojekts par amata atņemšanu Kaimiņam. Zakatistovs rosināja viņu atbrīvot no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata.

Pēc teju divu stundu sarunas Kaimiņš no frakcijas iznāca ar neslēptu atvieglojuma sajūtu: “Frakcijā notika balsojums. Tas bija slēgts. Septiņi bija par, septiņi bija pret. Līdz ar to lēmums netika pieņemts, un Kaimiņš saglabā frakcijas biedra amatu. Jautājums, kāpēc šis jautājums vispār tika iekļauts. Uz šo jautājumu es Jums nemācēšu atbildēt. Tas jāprasa tā iekļāvējam Atim Zakatistovam.”

Izmantojot brīdi, kad Kaimiņs sniedz komentāru, Zakatistovs no Saeimas un žurnālistiem aizmuka. Līdz ar to viņš nepaskaidroja, kāpēc ir nemierā ar savas partijas populārākā politiķa darbību. Līdzīgu attieksmi demonstrēja cita partijas līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa, kura atbild par sadarbību ar presi.

Neoficiāli zināms, ka apvērsuma organizētajiem, starp kuriem ir Zakatistovs, Liepiņa un Gobzems, bija liels pārsteigums, ka Kaimiņu slēgtā balsojuma atbalstīja septiņi deputāti, lai arī iepriekš atbalsts tika lēsts krietni mazāks. Partijas iekšējā konflikta eskalācija neoficiāli tiek skaidrota ne vien ar mēģinājumu ierādīt vietu Kaimiņam, bet radīt problēmas Kariņa valdības izveidošanā, kuru Kaimiņš atšķirībā no Gobzema aktīvi atbalsta.

“Šobrīd mūsu partijai virsuzdevums ir, lai pēc iespējas ātrāk mēs nobalsotu mūsu valstī par valdību. Mums ir krīzes jautājumu ļoti daudz, kuri jārisina,” saka Kaimiņš.

TV3 ziņām neoficiāli zināms, ka valdību veidojošie politiķi Kaimiņam nesen demonstrējuši ar Gobzemu ierakstītu sarunu, kurā pēdējais visai neglaimojoši izsakās par Kaimiņu. Tomēr viņš nevēlējas komentēt attiecības ar partijas premjera amata kandidātu, vien uzsvēra, ka “KPV LV” pats nepametīs: “Es pirmais biju šajā partija, es pēdējais aiziešu.”

Vakarā TV3 ziņām izdevās valdības mājā noķert arī Zakatistovu, kurš informēja, ka sava biedra nomaiņu rosinājis, jo Kaimiņš pārāk bieži paužot savu personisko viedokli, kurš atšķiras no frakcijas vairākuma.

TV3 ziņām arī neoficiāli zināms, ka līdz ar “KPV LV” apvērsuma neizdošanos zudušas pēdējās šaubas, ka jau nākamnedēļ tiks apstiprināta Kariņa valdība. Joprojām gan nav skaidrs, cik “KPV LV” frakcijas deputātu jauno valdību atbalstīs.
19 komentāri