Kaimiņš par aizturēšanu: Man ir šoks! Nāks sveši cilvēki, rakāsies pa manu gultasveļu, dokumentiem

11 komentāri

Šis rīts Saeimā pienāca ar satraucošām ziņām: Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ieradās KNAB un Ģenerālprokuratūras pārstāvji. Tas signalizēja – tiks lūgta atļauja veikt kriminālprocesuālas darbības pret kādu deputātu.

Pēc pusstundas komisijas sēde beidzās, likumsargi aizgāja, nesakot, ne vārda. Arī komisijas vadītājs burtiski aizskrēja no apspriežu telpas uz Saeimas plenārsēžu zāli.

Nekavējoties Saeimas dienaskārtībā tika iekļauts punkts par piekrišanu Artusa Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai. Tribīnē kāpa deputāts Vitālijs Orlovs, ātri nolasot tiesībsargājošo iestāžu lūgumu. Iemesli, lietas būtība – nekas netika paskaidrots.

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts (KPV LV)

Man ir šoks! Manā mājā nāks sveši cilvēki, rakāsies pa manu gultasveļu, dokumentiem.

Izdošanu arestam Kaimiņš saista ar valdošo politiķu vēlmi viņam atriebties, “noņemt no trases”. Pie visa esot vainojama maksātnespējas administratoru mafija. Taču šādam pavērsienam Kaimiņš nebija gatavs.

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts (KPV LV)

TV3 Ziņas: Nenožēlojāt, ka iesaistījāties politikā?

Tas ir labs jautājums! Labi, ka sirms neesmu palicis. Nē, nenožēloju. Esmu daudziem atvēris acis, kas notiek politikā.

Pēc brīža pie Kaimiņa pienāca KNAB pārstāvis. Deputāts tika oficiāli aizturēts turpat Saeimas namā pāris minūtes pēc lēmuma par izdošanu kolēģu un masu mediju kameru priekšā.

Šobrīd Jūs, Artuss, esat aizturēts. Esmu KNAB izmeklētājs Stūris. Jums ir tiesības klusēt, viss, ko teiksiet, var tikt izmantots pret jums.

Ivars Zariņš
Saeimas deputāts (Saskaņa)

Uzreiz ņem advokātu! Lai tevi nevar “sašņorēt”. Kādu, kas saprot. Teiksim, Saulvedi Vārpiņu, vai ko tādu. Nu, kas saprot tās lietas.

Kaimiņš: Man nav diemžēl numura.

Tev iedot?

Policisti jau bija atvēruši sānu durvis, kuras izmanto tikai retos gadījumos. Ārā Kaimiņu gaidīja KNAB mikroautobuss.

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts (KPV LV)

TV3 Ziņas: Vai varējāt iedomāties, ka kaut kas tāds notiks?

Nē! Biju redzējis filmās kaut ko tādu.

Tikai pēc Kaimiņa iesēdināšanas Iesniegumu komisijas vadītājs bija gatavs runāt par aizturēšanas iemesliem. Tie saistīti ar partijas nelikumīgu finansēšanu, izmantojot Kaimiņa raidījuma “Suņu būda” aizsegu. Viss noticis milzīgā steigā.

Vitālijs Orlovs
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs (Saskaņa)

Vakar pusdienas laikā biju aicināts pie Saeimas priekšsēdētājas, viņa izstāstīja, ka atnāca vēstule no tiesībsargājošās institūcijas. Pieņēmām lēmumu sasaukt komisijas sēdi, jābūt slēgtai, biju brīdināts – materiāli būs atnesti rīt no rīta. Izmeklētāji baidījās, ka noplūdīs informācija.

Orlovs atzina – balsošanas procedūra nav ritējusi, kā nākas. “Teikšu godīgi. Vajadzēja pieminēt pantus, par kuriem apsūdzēts…”

Neilgi pēc Kaimiņa aizturēšanas preses konferenci sasaukusi “KPV LV”. Vēl pirms pasākuma telpa bija pilna ar klausītājiem. Partijas runasvīrs Aldis Gobzems runu sāka ar garu monologu, stāstot, ka jau gadu desmitiem politiskās partijas uzpirkuši oligarhi. Gobzems kategoriski noliedz, ka “KPV LV” partija būtu pieņēmusi slepenus ziedojumus.

 

Nav partijai nekādu nereģistrētu ziedojumu! Mums šeit nav jātaisnojās!

Ja ir bijuši nelikumīgi ziedojumi, nu, parādiet, kur tiek tērēts! Kaut vienu vietu! Kur tad ir tā mūsu nauda?!

Vienlaikus ar Kaimiņu aizturēts “KPV LV” valdes loceklis Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamužs.

11 komentāri