Kaimiņa un Gobzema konflikts pastiprina šķelšanos ”KPV LV” Saeimas frakcijā

5 komentāri
Kaimiņa un Gobzema konflikts pastiprina šķelšanos ”KPV LV” Saeimas frakcijā
MĀRTIŅŠ ZILGAVIS, F64

Lielu interesi politikas vērotājos šobrīd raisa tas, kas notiek partijas “KPV LV” frakcijā. Tā ir ne tikai sašķēlusies, bet pārvērtusies divās karojošās nometnēs. Aldis Gobzems jau piektdien sola doties uz KNAB, lai ziņotu par Artusu Kaimiņu. Kaimiņš savukārt cer izslēgt Gobzemu no partijas.

“Šī valdība, Artus, ir Meroni veidota valdība. Es līdz pēdējam ticēju, ka tev ar to nav sakara, bet tev ir! Mums nebija naudas partijai, viņš piedāvāja simts tūkstošus, jo Rūdolfs ir gatavs dot 100 000. Tika organizēts Oskars, lai šo naudu atmazgātu. Mēs visi pateicām, nē! Tas bija brīdis, kad sākas konflikts starp mani un Kaimiņu,” paziņoja Gobzems.

To, ka “KPV LV” partijas biedram Kaimiņam ir neatļautas vienošanās ar Ventspils mēra Aivara Lemberga oponentu, Šveices advokātu Rudolfu Meroni, Gobzems paziņoja Kariņa valdības apstiprināšanas debatēs. Uzreiz pēc sēdes Gobzems saņēma aicinājumu no KNAB šefa Jēkaba Straumes – ierasties un liecināt. Šodien politiķis apliecināja, ka piektdien viņam būs ko teikt izmeklētājiem.

Žurnālisti interesējās, kāpēc viņš par to nav runājis agrāk. “Tāpēc, ka vakar es guvu apstiprinājumu attiecīgajiem faktiem,” sacīja Gobzems. “Faktiem, kas man liek uzskatīt, ka Kariņa valdība ir apstiprināta ar Meroni kunga finansējumu.”

Gobzems atteicās atklāt, tieši kādi fakti viņam ir zināmi un, kas ir šis Oskars, kurš it kā palīdzējis atmazgāt nelikumīgi iegūtos līdzekļus. Tikmēr Kaimiņš uzsver, ka viņam nav par ko baidīties – neatļautu partijas finansējumu neesot saņēmis: “Es uzreiz pasaku, šāds finansējums partijai, nav bijis. Partija nekad par to nav lēmusi. Šādi paziņojumi no Gobzema kunga puses pilnmēness laikā, ir absurdi pat komentēt.”

Vienlaikus Kaimiņš nenoliedz, ka personīgi pazīst vairāku Meroni pārvaldīto uzņēmumu vadītāju Aivaru Gobiņu, kuru Gobzems sauc par Šveices advokāta kasieri. “Man nav absolūti nekādas attiecības ar Meroni, bet man ir draudzīgas attiecības ar Gobiņa kungu jau vairākus gadus. Un es atbildu jums šādā ietvarā. Tas ir arī viss,” sacīja Kaimiņš.

Notiekošais rada jautājumus, cik ilgi vēl “KPV LV” partija un Saeimas frakcijas turpinās darboties kā vienots veselums. Iespējams, jau nākamnedēļ Kaimiņš rosinās Gobzemu un viņa domubiedrus no frakcijas izslēgt: “Frakcijas darba kārtība ir jautājums, kā mēs virzāmies uz priekšu. Vai mēs esam 11, 16 vai esam kādā cita skaitlī. (TV3: Vai rosināsiet izslēgt šos deputātus?) Redzēsim, bet šī situācija ir absolūti abnormāla.”

Otrs “KPV LV”  līdzpriekšsēdētājs – Atis Zakatistovs – ar kuru Kaimiņam arī nav tās labākās attiecības, prognozē, ka partijas nākotnei izšķiroši lēmumi tiks pieņemti februāri: “Jā, mēs gaidīsim līdz kongresam. Ar to nevajag manipulēt. Tā ir augstākā lēmējvara un kongress arī lems, kāda ir partijas nākotne.”

Visticamāk, amatu Saeimā būs jāzaudē vairākiem “KPV LV” frakcijas biedriem, tostarp trešajai partijas līdzpriekšsēdētājai Lindai Liepiņai, kura vada Pieprasījumu komisiju.
5 komentāri