Kaimiņa atbrīvošanu no “KPV LV” priekšsēdētājā biedra amata rosinājis Zakatistovs

2 komentāri
Kaimiņa atbrīvošanu no “KPV LV” priekšsēdētājā biedra amata rosinājis Zakatistovs
DĀVIS ŪLANDS, F64

Latvijā nepilnu nedēļu pirms paredzētā balsojuma par jauno valdību samilzt nesaskaņas Saeimā ievēlētās otrās lielākās frakcijas iekšienē. Balsojumā par Artusa Kaimiņa atbrīvošanu no partijas “KPV LV” frakcijas priekšsēdētāja biedra amata balsis sadalījušās vienādi, līdz ar to Kaimiņš šo amatu vismaz pagaidām ir saglabājis.

Kaimiņš pēc frakcijas sēdes atklāja, ka balsojums par viņa atbrīvošanu bijis slēgts, tomēr gan par, gan pret viņa atbrīvošanu nobalsoja pa septiņiem cilvēkiem. Līdz ar to lēmums par viņa atbrīvošanu no Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amata nav pieņemts.

Vaicāts, vai nevienprātība partijas iekšienē nevarētu atspoguļoties arī nākamnedēļ gaidāmajā balsojumā par Krišjāņa Kariņa valdību, Kaimiņš norādīja, ka šobrīd tas, vai un cik deputātu atbalstīs “Jaunās vienotības” veidoto valdību, esot atkarīgs no tā, vai tuvākajās dienās politiskajiem partneriem izdosies vienoties par jautājumiem, kuros ir nevienprātība. Kādi tie ir, Kaimiņš neatklāja.

“Tiekam līdz tam, ka mēs esam gatavi šajā valdībā piedalīties, vai arī nepiedalīties, jo šobrīd mums ir zaļā gaisma, jā mēs darām, bet šobrīd ir šis te sadarbības līguma slīpēšana,” saka deputāts. “Es domāju, ka tas ir dienu jautājums, kad sadarbības partneri potenciālie, gan “KPV LV” atradīs sadarbības punktu un šis balsojums par jauno valdību, kurš ir vajadzīgs pēc iespējas ātrāk – notiksies.”

Savukārt “KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs, kurš rosināja Kaimiņu atbrīvot no amata atteicās komentēt partijas iekšienē notiekošo. Tā vietā, lai atbildētu uz žurnālistu jautājumiem, viņš steidzīgi pameta Saeimas ēku. Arī pārējie partijas biedri no komentāriem izvairījās.

2 komentāri