Komentāri
Kādreizējās LNB galvenās ēkas pārdošanas prognozes pašlaik nav cerīgas
FOTO: LETA

Jau vairākus mēnešus tukšas stāv ēkas, kurās reiz saimniekoja Nacionālā bibliotēka. Vairums no tām ir arhitektoniski pieminekļi, taču pagaidām nevienam nevajadzīgas pamazām iet postā.

Nacionālā bibliotēka jau pilnvērtīgi iedzīvojusies jaunajā ēkā, aiz sevis atstājot piecas vecās mājas, kurās zinību krātuve atradās līdz šim. Tagad tās gaida nākamos iemītniekus, taču ēku bēdīgais stāvokli nedod spožas cerības, ka jaunu izmantojumu izdosies tik drīz atrast.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms ievākšanās ilgi lolotajā Gaismas pilī bibliotēka saimniekoja divās ēkās Krišjāņa Barona ielā, Anglikāņu un Jēkaba ielā Vecrīgā, Tērbatas ielā un Silakrogā. Pēdējā vēl palikusi bibliotēkas rīcībā, tur glabājas reti pieprasīta literatūra. Taču pārējās pagaidām ir tukšas.

Turpmākais liktenis zināms vien divām ēkām – Jēkaba ielā ievāksies tautas kalpi no Saeimas, bet Tērbatas ielā saimniekos Rakstniecības un mūzikas muzejs. Droša un tūlītēja ievākšanās nevienā no namiem gan vēl nav iespējama.

Visas mājas no tām piecām, četras bija avārijas stāvoklī. Bija risks pat šajās telpās atrasties.

Ēka Anglikāņu ielā ir kultūras piemineklis, taču Vecrīgas nama stāvoklis ir ļoti bēdīgs. Šeit remontdarbi nav gaidāmi, kamēr nebūs atrasti jauni iemītnieki. Visticamāk, jaunas mājas te radīs kāda valsts iestāde.

Valstij ir vairākas funkcijas. Gan iekšējas, gan ārējas drošības, gan valsts pārvalde, gan diplomātiskas. Pēc mēneša varēsim pateikt kaut ko skaidrāk.

Vienīgā, kuras turpmākais mūžs ir miglā tīts, ir kādreizējā galvenā bibliotēkas māja. Vairāk nekā simt gadu veco jūgendstila namu iecerēts pārdot. Izteiksmīgā arhitektūra un pievilcīgā atrašanās vieta pircējiem varētu būt saistoša, taču, kā stāsta nozares pārstāvji, nekustamo īpašumu tirgū pašlaik valda stagnācija. Šis apstāklis un ēkas sliktais stāvoklis nedodot cerības par nama drīzu pārdošanu.

Pārdošanas process nebūs ātrs, var ievilkties gadu un vairāk. Reāli, ja pieņem, ka tehniskais stāvoklis ir salīdzinoši slikts, tie varētu būt tuvāk 700 eiro/kvadrātmetru.

Pirms zinību krātuves šīs ēkas pirmajā stāvā reiz bijis smalks restorāns Cafe de Paris, vēlāk restorāns Akvarium, kurā atradīs tobrīd visā Rīgā vienīgās deju virpuļgrīdas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl