Kādreizējās LNB galvenās ēkas pārdošanas prognozes pašlaik nav cerīgas

Komentāri
Kādreizējās LNB galvenās ēkas pārdošanas prognozes pašlaik nav cerīgas
FOTO: LETA

Jau vairākus mēnešus tukšas stāv ēkas, kurās reiz saimniekoja Nacionālā bibliotēka. Vairums no tām ir arhitektoniski pieminekļi, taču pagaidām nevienam nevajadzīgas pamazām iet postā.

Nacionālā bibliotēka jau pilnvērtīgi iedzīvojusies jaunajā ēkā, aiz sevis atstājot piecas vecās mājas, kurās zinību krātuve atradās līdz šim. Tagad tās gaida nākamos iemītniekus, taču ēku bēdīgais stāvokli nedod spožas cerības, ka jaunu izmantojumu izdosies tik drīz atrast.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms ievākšanās ilgi lolotajā Gaismas pilī bibliotēka saimniekoja divās ēkās Krišjāņa Barona ielā, Anglikāņu un Jēkaba ielā Vecrīgā, Tērbatas ielā un Silakrogā. Pēdējā vēl palikusi bibliotēkas rīcībā, tur glabājas reti pieprasīta literatūra. Taču pārējās pagaidām ir tukšas.

Turpmākais liktenis zināms vien divām ēkām – Jēkaba ielā ievāksies tautas kalpi no Saeimas, bet Tērbatas ielā saimniekos Rakstniecības un mūzikas muzejs. Droša un tūlītēja ievākšanās nevienā no namiem gan vēl nav iespējama.

Visas mājas no tām piecām, četras bija avārijas stāvoklī. Bija risks pat šajās telpās atrasties.

Ēka Anglikāņu ielā ir kultūras piemineklis, taču Vecrīgas nama stāvoklis ir ļoti bēdīgs. Šeit remontdarbi nav gaidāmi, kamēr nebūs atrasti jauni iemītnieki. Visticamāk, jaunas mājas te radīs kāda valsts iestāde.

Valstij ir vairākas funkcijas. Gan iekšējas, gan ārējas drošības, gan valsts pārvalde, gan diplomātiskas. Pēc mēneša varēsim pateikt kaut ko skaidrāk.

Vienīgā, kuras turpmākais mūžs ir miglā tīts, ir kādreizējā galvenā bibliotēkas māja. Vairāk nekā simt gadu veco jūgendstila namu iecerēts pārdot. Izteiksmīgā arhitektūra un pievilcīgā atrašanās vieta pircējiem varētu būt saistoša, taču, kā stāsta nozares pārstāvji, nekustamo īpašumu tirgū pašlaik valda stagnācija. Šis apstāklis un ēkas sliktais stāvoklis nedodot cerības par nama drīzu pārdošanu.

Pārdošanas process nebūs ātrs, var ievilkties gadu un vairāk. Reāli, ja pieņem, ka tehniskais stāvoklis ir salīdzinoši slikts, tie varētu būt tuvāk 700 eiro/kvadrātmetru.

Pirms zinību krātuves šīs ēkas pirmajā stāvā reiz bijis smalks restorāns Cafe de Paris, vēlāk restorāns Akvarium, kurā atradīs tobrīd visā Rīgā vienīgās deju virpuļgrīdas.

Lasi vēl