Kāda sieviete “necilvēcīgos” apstākļos novārdzinājusi šķirnes suņus un vēl prasa ziedojumus

19 komentāri
Kāda sieviete “necilvēcīgos” apstākļos novārdzinājusi šķirnes suņus un vēl prasa ziedojumus

Kāda sieviete Svetlana, kas uz Latviju pārcēlusies nesen, nodarbojas ar šķirnes suņu audzēšanu. Taču bizness nevedas un suņus nav ar ko pabarot. Dzīvnieki mīt netīrībā un ir izkāmējuši. Turklāt pastāv bažas, ka suņi tiek novārdzināti ne vien tādēļ, ka trūkst naudas, bet arī tādēļ, lai saimniece varētu vākt ziedojumus un par velti saņemt labu ļaužu sagādātu suņu barību.

Svetlana raidījuma Bez Tabu komandas redzeslokā nonāca jau pērnā gada vasarā. Tad viņa ar 20 suņiem bija ”okupējusi” kādu māju. Sieviete māju to īrēja, taču saimniece gribēja to atgūt, jo Svetlana nebija informējusi, ka šajā mājā viņa grasās audzēt šķirnes suņus, kas māju bija krietni pabojājuši. Taču šogad Svetlanai uzmanība pievērsta tādēļ, ka atkājies – suņi aug ļoti sliktos apstākļos.

Proti, viens no suņiem ir ticis aizvests līdz veterinārārstam. Dzīvnieku dakteris atzinis, ka suņa veselība nav spoža. ”Suns ir izkāmējis – izspiežas ribas un krusta kauli, labi saredzami mugurkaula skriemeļa izaugumi, ausīs sarētojumi, apmatojumā pa visu ķermeni nelieli balti laukumiņi, kas, visticamāk, radušies brūču rezultātā. Pie cilvēka straujām kustībām cenšas bēgt prom,” tādu atzinumu sniedzis veterinātrārsts.

To, ka dzīvnieki dzīvo antisanitāros apstākļos, ievērojuši cilvēki, kas pie Svetlanas ieradušies, atsaucoties uz aicinājumu sociālajos tīklos. Tur esot lūgts ziedot, jo sievietei un vairākiem suņiem neesot, ko ēst.

”Kad barība gada beigās beidzās, tad es sāku barot suņus ar putru,” stāsta pati Svetlana. Tas esot radījis suņiem caureju. Tikmēr cilvēki, kas veduši suņus pie veterinārārsta, saka, ka suņiem ir pilnībā sabojāts kuņģis, ne vien caureja.

Svetlanai suņu audzēšana un pārdošana ir vienīgais ienākumu avots. Ar to pašu viņa nodarbojās arī savā dzimtenē.

Palīdzības saucienam atsaucās Gerda. Viņa Svetlanai aizvedusi 40 kilogramus suņu barības, un, kā pati saka, līdzi paņēmusi kādu ļoti novārgušu suņu puiku. Tiesa, ne par baltu velti, bet vēl Svetlanai samaksājot 400 eiro.

Skaties video!

19 komentāri