1 komentārs

Karavīrs, fotogrāfs un mūziķis – tik daudzpusīgs ir Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīrs Gatis Indrēvics, kurš formu nēsā jau 14 gadu. Paralēli dienestam armijā viņš spēlē dūdas folkgrupā “Auļi” un gatavojas savai pirmajai fotoizstādei. Ar objektīvu viņš tvēris kadrus no kara plosītām zemēm, kurās bijis starptautisko misiju laikā, un caur šo prizmu pārvērtējis arī savu dzīvi.

Savas gaitas bruņotajos spēkos Gatis uzsāka 2002. gadā. Tajā laikā viņš bija garmatains vēsturnieks, strādāja Kara muzejā un stāstīja par ieročiem.

Līdz kādā dienā sapratis, ka pats grib izmēģināt, kā tad īsti ir būt karavīram. Tie bija obligātā iesaukuma pēdējie gadi. Uz armijas iesaukšanas punktu Gatis ieradās pats, par lielu pārsteigumu komisijai.
Gatis Indrēvics, NBS seržants:

Man teica – ko tu dari, tu taču strādā, studē? Kāpēc? Tā bija mana izvēle. Kad atgriezos, visa pasaule bija mainījusies. Neviens mani nesaprata. Pats biju mainījies. Atpakaļ sliedēs neielecu, pieteicos profesionālajam dienestam.

Savas karjeras laikā Gatis trīs reizes bija starptautiskās misijās – divreiz Irākā un reizi Afganistānā. Viņam ļoti paveicies – ne pats, ne cīņas biedri nav guvuši ievainojumus, visi atgriezušies mājās sveiki. Divas nedēļas pēc atgriešanās uzzinājis, ka sprādzienā bojā gājuši labi draugi, četri norvēģu karavīri, kuru mašīna tika sadragāta mazos gabaliņos bumbas sprādzienā. Gatis Indrēvics, NBS seržants:

Šīs misijas liek saprast – esi karavīrs, vai tas nav tev. Tas man deva iespējas pavērtēt sevi, paskatīties uz sevi no malas.

Misiju laikā Gatis pievērsies hobijam, kas jau kļuvis par dzīvesveidu – fotografēšanai. Ar objektīvu tverti ļoti emocionāli kadri no kara plosītajām valstīm.

Sieviete, kurai visi dzimtas vīrieši bija miruši vai krituši. Bija viena mājās, māja pilna ieročiem. Paslēpti starp matračiem, spilveniem, noputējuši stāvēja.

Gata kaislība ir arī muzicēšana, izrādās, ka dienests armijā nebūt nav šķērslis, lai veiksmīgi spēlētu dūdas vienā no Latvijas populārākajām foklgrupām “Auļi” un koncertētu pa visu pasauli. Augustā grupa uzstājusies Malaizijā!

Dūdas mācījos Cēsīs, pie meistara Daumanta Kalniņa. Kritu viņam uz nerviem, piespļaudams dūdas. Viņš man iedeva pirmo iespēju paskatīties, kas īsti ir dūdas!

Līdzīgi kā tūkstošiem citu latviešu, Lāčplēša dienā Gatis ar ģimeni un bērniem dodas uz Krastmalu, lai iedegtu svecīti, pieminot tos puišus, kas atdeva savu dzīvību par mūsu valsts dzimšanu. Karavīra profesiju izvēlējušies arī abi Gata brāļi, un viņš ir pārliecināts – tieši ģimenes saites ir visstiprākais mūris, kas satur un sargā Latviju.

TOP komentāri

 • Tas. kurš arī ziemā staigā kurpēs
  0 0 0

  Tas. kurš arī ziemā staigā kurpēs

  Man prieks par Tevi, Gati.
  Ceru, tēvs ir pie labas veselības? Un pašam toreiz nebija problēmu pēc ievainojuma bruņinieku cīniņā?
  Diez, kā klājas Ērikai?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl