Komentāri

Jaunajā Rīgas teātrī tapis iestudējums, kas veltīts Latvijas politiskajai dzīvei. Gata Šmita izrāde ”Kārkli” šovakar piedzīvo pirmizrādi un tajā nopietnais mijas ar komisko. Iestudējumā aktieri atveido spilgtākos Latvijas politiķus un amatpersonas, parādot varas pārstāvju nesodāmības apziņu, kūtrumu un augstprātību. Atmetot izklaidējošo balagānu un atjautīgo humoru, kā izrādē netrūkst, režisors patiesībā runā par Latvijas iedzīvotājiem, kas kļuvuši imūni pret apkārt notiekošām netaisnībām, tostarp politikā.

Politiskais zieds uz skatuves

Izrāde iesākas gluži kā pasaka, kurā labā feja, kas zaudējusi pielaidi valsts noslēpumam, slēdz derības ar velnu. Tos, kas neizturēs viņas pārbaudi, velns varēs savākt sev. Fejas jeb, kā noprotams, Jutas Strīķes pārbaudījumi jāiztur ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, Solvitai Āboltiņai un Raimondam Vējonim. Viens pēc otra viņi tomēr krīt velna jeb, acīmredzami, Aivara Lemberga rokās. Aktieri līdz perfektumam spējuši noslīpēt tēlus, kurus atveido. Iestudējuma tapšanas procesā aktieri viesojušies Saeimā, skatījušies internetā pieejamos video un ”pucējuši” savus prototipus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kad pat visrupjākie vārdi nepalīdz

Izrādes režisors Gatis Šmits teic, nav jau tā ka viņš mudinot uz revolūciju, taču griboties, lai latvieši atver acis un orientējas Latvijas politikā.

Gatis Šmits, režisors

Varētu pat teikt tos vistrakākos un rupjākos vārdus par to (politisko) situāciju, bet vārdi neko īpaši vairs nepalīdz, jo mēs esam pret tiem esam kļuvuši imūni. Lai cik skarbi ko nepateiktu, tas atkal izlīdzinās un viss turpinās, kā līdz šim.

Aktieri saka, ka ļoti labprāt gribētu, lai viņu veikumu redzētu arī viņu atveidotie personāži. Vairākus mēnešus strādājot pie izrādes, aktieriem pastiprināti nācies sekot līdzi ziņu straumei un politiskajiem procesiem, un tas radījis iepriekš nejustu trauksmi.

Kaspars Znotiņš, aktieris
Zināms jau, ka jo tu biežāk sāc skatīties ziņas, jo tev paliek sliktāk. Bet nu tā nu tas ir, ja tu gribi kaut ko saprast un sajēgt par to, kas notiek valstī.

Izrādes saucas ”Kārkli”. Kā zināms, tie ir ne tikai sīksti, bet arī lokani, un režisors tajā saskatījis līdzību ar latviešiem. Viņš uzskata, ka dažādām vēsturiskajām situācijām mainoties, mums izveidojusies ekstremāla pielāgošanās spēja, un latvieši tolerē netaisnību sev pakārt.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl