Kā tiek radīts svētku salūts?

Komentāri

Lai taptu svētku salūts, sagatavošanās darbi ilgst vairākas nedēļas – vispirms uguņošana tiek veidota digitāli, savukārt reālā pirotehnika tiek vadīta elektroniski, turklāt visas iekārtas darbojas pēc vienotas laika atskaites ar precizitāti līdz sekundes simtdaļai. Kā salūtu veidotāji gatavojas, lai radītu krāsainus veidojumus debesīs, saskaņotu to ar mūziku un radītu saviļņojumu skatītājos?

Katru gadu svētku salūtu 11. novembra krastmalā dodas vērot tūkstošiem cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai debesīs uzmirdzētu svētku salūts, katrai salūta ”bumbai” vispirms tiek pievienots elektrodeglis. Salūta lode tiek ievietota stobrā, kas tālāk tiek aizlīmēts un ievietots stobru blokos.

Indulis Šverns, SIA Outdoors pirotehniķis:

Viss tiek nostiprināts, pievienots pie elektroierīcēm, tad pārbaudītas vairākas reizes, un tikai tas tad viss ”lido” gaisā. Stobru aizveram ciet, lai tam netiek klāt mitrums, jo sagatavoti pirotehnikas izstrādājumi AB Dambī pirms šova stāv vairākas dienas.

Katrs stobrs tiek rūpīgi iepakots, un tam tiek piešķirts numurs, lai varētu redzēt stobra kalibru. Pēc tā varēs saprast, kurā brīdī tas tiks izšauts ārā.

Taču pirms iepriekš raksturotā darba salūts vispirms tiek izveidots digitāli. Uguņošanas joma ir ļoti dinamiska, tajā bieži parādās jauni atklājumi.

Kalvis Kalniņš, pirotehnikas dizainers:

Pirmkārt, jaunumi parādās krāsu niansēs, tāpat jaunatklājumi ir arī struktūrās. Mēs katru gadu mēģinām izradīt jaunu pozicionālo izvietojumu, kas ir reālais ģeometriskais izvietojums uz zemes vai uz ūdens.

Uguņošanas vēsture

Uguņošana radusies Ķīnā, un laika gaitā tā kļuva populāra citās kultūrās un sabiedrībās. Patlaban uguņošana notiek visā pasaulē, un bieži tas ir kādu kultūras vai reliģisku svētku centrālais notikums.

Senākā zināmā uguņošana notikusi Ķīnā 7. gadsimtā. Ķīna arī mūsdienās ir arī pasaulē lielākais uguņošanā izmantojamās pirotehnikas ražotājs un eksportētājs.

Kā top salūts? Plašāk uzzini video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl