Kā tiek mācīti piloti Latvijā un vai lidot ir droši?

Komentāri

24. martā Francijas Alpos traģiskā aviokatastrofā dzīvību zaudēja visi 150 Germanwings lidmašīnā esošie cilvēki. Aviotransports tiek uzskatīts par drošāko pārvietošanās veidu, ar visaugstākajiem drošības standartiem, tomēr notiekošais šokējis visu pasauli un liek vēlreiz uzdot jautājumu, cik droši ir lidot? LNT ziņu dienests skaidroja, vai šis gadījums izmanīs aviācijas industriju, kā tiek apmācīti piloti Latvijā un kas tiek darīts, lai šādas traģēdijas neatkārtotos.

”Katrs nelaimes gadījums, kas notiek aviācijā tiek izmeklēts un attiecīgi pēc katras izmeklēšanas ir rekomendācijas, kas maina aviācijas sistēmu. Ir daudzi gadījumi, kad pēc traģiskiem nelaimes gadījumiem arī mainās dažādi noteikumi gan drošībā aviācijas, gan arī lidojumu drošībā. Pēdējo desmitgažu aviācijas vēsturē ir vairāki gadījumi, kas ieviesuši kardinālas izmaiņas gan lidmašīnas apkalpes, gan pasažieru ikdienā,” norāda Drošības statistikas nodaļas vecākais inspektors Andris Sermuliņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

AirBatic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Jebkurš notikums aviācijā liels vai mazs palielina kopējo drošību, jo visa industrija mācās. Parasti ir tā ka mēs sagaidām pilnu izmeklēšanu un tad tiek ieviestas rekomendācijas vai konkrēti norādījumi. Šoreiz ir bezprecedenta situācija avioindustrijā tika ieviestas pārmaiņas pirms tika sagatavots ziņojums. Šobrīd ir ieviests četru acu princips jeb kabīnē visu laiku atrodas divi apkalpes pārstāvji. Arī Airbaltic bija vieni no tiem kas ātri reaģēja un bija vieni no pirmajiem, kas to ieviesa, bet mēs sagaidīsim pilnu ziņojumu un ja būs nepieciešamas vēl kādas drošības pārmaiņas, mēs noteikti būsim vieni no pirmajiem, kas tos ieviesīs.

Pēdējās izmaiņas –noteikumu, ka pilota kabīnē vienmēr jāatrodas diviem cilvēkiem piloti un aviācijas eksperti vērtē dažādi.

Vairāk skaties LNT Ziņu dienesta sagatavotajā materiālā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl