Kā Latvija rīkosies, ja bēgļi sāks ierasties masveidā?

2 komentāri
Kā Latvija rīkosies, ja bēgļi sāks ierasties masveidā?
FOTO: LETA

Latvija paredz iespējamo rīcību gadījumā, ja valstī masveidā ieradīsies bēgļi. Šādā gadījumā tiks izmantotas valsts materiālās rezerves. 

Organizējot starpinstitūciju mācības, konstatēts, ka likumā nav noteikta valsts materiālo rezervju izmantošana patvēruma meklētāju masveida ierašanās gadījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iecerētās izmaiņas paredz, ka turpmāk tas būs jādara gadījumā, ja pāris diennaktīs vienlaikus valstī ierodas līdz 20 tūkstošiem patvēruma meklētāju.

Tad valsts materiālās rezerves tiek izmantotas, piemēram, lauku nometnes izveidošanai, patvēruma meklētāju ēdināšanai, izmitināšanai, ārstniecībai. Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi Valsts materiālo rezervju likumā vēl būs jāvērtē Saeimai.

Plānā minētos pasākumus īsteno, ja patvēruma meklētāju skaits pāris diennaktīs pārsniedz Valsts robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ilglaicīgās izmitināšanas kapacitāti un ieradušos patvēruma meklētāju skaits sasniedz 500-3000 cilvēku.

Tāpat plāna pasākumus īsteno, ja valstī pāris diennaktīs ierodas vienlaikus 3000 līdz 20000 patvēruma meklētāju.

Valsts materiālās rezerves ir materiālo un finanšu resursu kopums, kuru izmanto katastrofu pārvaldīšanā iesaistītās institūcijas, ja to rīcībā esošie resursi ir nepietiekami reaģēšanas pasākumu veikšanai. Šādas rezerves ir, piemēram, ģeneratori un segas.

TOP komentāri

 • Kikainis
  0 0 0

  Kikainis

  Nav jēga izteikt domas valdībai tas ir galīgi pie kājas, ja kas mainītu tad tikai pēdējā iespēja, rīkoties, protesti ielas un tt, ir gana jau ciepstets ,tas tikai viņus uzjautrina
 • Maruta
  0 0 0

  Maruta

  Kas kaiss tiem latviesiem!! Kautkads arprats. Cilvekiem algas ir mazas, tika daudz berni ir nabadzigi un gimenes, bez ediena, skrape kapeikas. Nee, nu kautkadiem melniem, svesiem begliem atradisies miljoni, ko paedinat un izmitinat. NU bet protams. tie tak latviesi. Padomajiet vispirms par musu latviesiem, lai mums viss pietiek un lai pasu berni ir paedusi. Nevis kautkadiem svesiem begliem, te nav vinu zeme. Kas mums par dalu. ta vinu valsti nav kautkas kartiba. NU ja ar savi islamu te brauc visiem virsu, sauj visus nost, viniem slima ta visa valsts. tapec viniem nav nekadas kartibas un likumi un sakartotibas, tapec vini visi te grib begt.!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl