Komentāri

Rīgā atgriezies starptautiski pazīstamais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs. Šoreiz, sadarbojoties ar vairākiem Latvijas muzejiem, tapusi plaša izstāde par bērnu apģērbu un aksesuāru vēsturi. Tā būs skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Maskavā dzimušais un pasaulē atzītais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs ir vieslektors dažādās pasaules valstu koledžās un universitātēs, vairāku grāmatu autors, sadarbojies ar neskaitāmiem teātriem un strādājis dažādos modes žurnālos. Taču katru gadu viņš atrod laiku, lai atgrieztos Rīgā un atvestu kādu aizraujošu tērpu izstādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šoreiz no Vasiļjeva un Latvijas muzeju kolekcijām tapusi bērnu apģērbu un aksesuāru izstāde ”Bērnu pasaule. 18.-20. gadsimts”.

Izrādās, ka tikai no 18. gadsimta beigām iespējams runāt par bērnu modi tā, kā to izprotam šodien. Līdz tam bērnus uztvēra kā pieaugušo samazinātas kopijas. Attiecīgi viņus ģērba, audzināja un skoloja. Vasiļjevs bērnu modes ekspozīcijas apmeklējumu aicina sākt tieši ar šīs informācijas apguvi, viņš iepazīstina ar 17. gadsimta bērnu tērpiem.

Skaties FOTO! Kā bērni ģērbās pirms vairākiem gadsimtiem?

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl