Komentāri

Rīgā atgriezies starptautiski pazīstamais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs. Šoreiz, sadarbojoties ar vairākiem Latvijas muzejiem, tapusi plaša izstāde par bērnu apģērbu un aksesuāru vēsturi. Tā būs skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Maskavā dzimušais un pasaulē atzītais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs ir vieslektors dažādās pasaules valstu koledžās un universitātēs, vairāku grāmatu autors, sadarbojies ar neskaitāmiem teātriem un strādājis dažādos modes žurnālos. Taču katru gadu viņš atrod laiku, lai atgrieztos Rīgā un atvestu kādu aizraujošu tērpu izstādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šoreiz no Vasiļjeva un Latvijas muzeju kolekcijām tapusi bērnu apģērbu un aksesuāru izstāde ”Bērnu pasaule. 18.-20. gadsimts”.

Izrādās, ka tikai no 18. gadsimta beigām iespējams runāt par bērnu modi tā, kā to izprotam šodien. Līdz tam bērnus uztvēra kā pieaugušo samazinātas kopijas. Attiecīgi viņus ģērba, audzināja un skoloja. Vasiļjevs bērnu modes ekspozīcijas apmeklējumu aicina sākt tieši ar šīs informācijas apguvi, viņš iepazīstina ar 17. gadsimta bērnu tērpiem.

Skaties FOTO! Kā bērni ģērbās pirms vairākiem gadsimtiem?

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl