Jūrnieku arodbiedrība grasās tiesāties ar krabju zvejas kompāniju, ko pārstāv “KPV LV” deputāts Šmits

2 komentāri
Jūrnieku arodbiedrība grasās tiesāties ar krabju zvejas kompāniju, ko pārstāv “KPV LV” deputāts Šmits
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Jaunievēlētā partijas “KPV LV ” deputāta Didža Šmita pārstāvētajai firmai SIA “Baltjūra-Serviss” var nākties stāties tiesas priekšā, ja tā turpinās ignorēt uz Latvijas kuģa mīklainos apstākļos bojā gājušā ukraiņu zvejnieka atraitnes lūgumu pēc kompensācijas.

Latvijas tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrība tā arī nav saņēmusi nekādas atbildes no Šmita pārstāvētā uzņēmuma un grasās taisnību meklēt tiesā. Tikmēr jūrnieka atraitne izplūst asarās.

Skandālā iekūlies lobists Didzis Šmits, kurš Saeimā ievēlēts no “KPV LV” partijas. Viņš aktīvi lobējis un pārstāvējis uzņēmumu SIA “Baltjūra-Serviss”, kas sazarots pa vairākām juridiskajām adresēm, tostarp arī noplukušā frizētavā Lietuvā, bet piramīdas augšgalā ir kāds mazpazīstams Krievijas advokāts. Uz firmas kuģa, zem Latvijas karoga, miris 33 gadus vecs ukraiņu zvejnieks, un viņa atraitne vēlas piedzīt kompensāciju no Šmita firmas. Šmits situāciju ļoti izvairīgi komentējis “Facebook”.

“Traģisks fakts. Sen zināms fakts. Šajā sakarā zvejas kuģa kapteinis un kompānija ir veikusi visus jūras un citās tiesībās noteiktās darbības, gan meklējot jūrā pazudušo, gan savādāk. Kas attiecas uz finansiālajām vai mantiskajām attiecībām, tad man nav tiesību un iespēju tās komentēt,” paudis Šmits.

Tas gan ir dīvaini, jo firmas pārstāvis Aleksandrs Ramanausks atteicās no jebkādiem komentāriem par uzņēmumu, tā patiesajiem labuma guvējiem, un aicināja visus jautājumus par firmu uzdot tikai un vienīgi uzņēmuma pārstāvim Didzim Šmitam. SIA “Baltjūra-Serviss” atsakās atbildēt arī uz Latvijas tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrības jautājumiem, kas cenšas pārstāvēt ukraiņu zvejnieka atraitnes intereses.

“Mēs uzrakstījām vēstuli tieši pirms divām nedēļām SIA “Baltjūra-Serviss”, lai dabūtu no viņiem paskaidrojumu. Kas bija noticis. Kādu kompensāciju viņi domā izmaksāt atraitnei. Gaidām atbildi. Ja nesagaidīsim, domāsim, ko darīt tālāk. Varbūt iesim tiesas ceļā, lai dabūtu kaut ko no viņiem, tieši atraitnei,” norāda Latvijas Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrības vadītājs Igors Pavlovs.

Zvejnieka atraitne ir izmisumā. Vienīgais ģimenes barotājs bija viņas vīrs, kas izgaisa no Latvijas kuģa klāja. Irīnai tagad katru dienu jāmierina dēls, kurš tik ļoti gaida mājās tēvu.

“Viņš ir tik jauns, katru dienu uzdod jautājumus. Viņš zina, ka tētis ir uz kuģa, tētis atgriezīsies. Viņš visu saprot. Viņš saka: tētis ir spēcīgs! Un tā tālāk. Tas ir tik grūti. Tas ir kā nazis sirdī. Katru dienu! Un es joprojām nezinu, kā pārvarēt to,” teic zvejnieka atraitne Irina Kravčenko.

33 gadus vecais ukrainis Dmitrijs Kravčenko no kuģa “Kalmar”, kas pieder firmai SIA “Baltjūra-Serviss”, mīklainos apstākļos 4. septembrī iekrita ūdenī Vidusjūrā, ceļā uz Āfriku. Notikušā apstākļus izmeklē Latvijas Valsts policija.
2 komentāri