2 komentāri
Jūrmalnieki vāc parakstus pret miljonāru plāniem apbūvēt kāpas
FOTO: LETA

Arvien jauna celtniecība piejūras kāpās, daudzdzīvokļu mājas pilsētas laukumu vietā, daudzstāvu viesnīca pašā Lielupes grīvā – Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojums paredz visai iespaidīgas izmaiņas pilsētas vaibstos. Tomēr šīs izmaiņas kārtējo reizi izsaukušas pilsētas aizstāvības biedrības sašutumu, kura, saskatot tajās ietekmīgu pašmāju biznesmeņu interešu lobēšanu, pat sākusi pret izmaiņām vākt parakstus.

Biedrības vadītājs kā piemēru min 2000 kvadrātmetru lielu kāpu pie pašas jūras blakus glaunajai Karginu ģimenes villai. Rema Kargina firmai SIA Adlera piederošā zeme jau drīz varēs pārvērsties būvlaukumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut šajā teritorijā nekā cita kā priedes un sniegu šobrīd nemana, pašvaldība uzstāj, ka tā esot vēsturiski apbūvēta, tādēļ tagad neesot pamata liegt zemes īpašniekam te celt viesu namu vai restorānu, ja vien viņš tā vēlēsies.

Kategoriski iebildumi biedrībai ir arī pret ieceri celt 12 stāvu viesnīcu ēkas pašā Lielupes grīvā. Tas neatgriezeniski izbojāšot skaisto ainavu, nemaz nerunājot par iespējamajām sekām pret vidi.

Tomēr Jūrmalas dome visus pārmetumus noraida, sakot, ka daļa dabas draugu prasību jau ņemta vērā, trīs iespaidīga izmēra dabas platībās plānoto apbūvi atceļot. Pašvaldībā uzsver, ka nevarot jau pilsētu iekonservēt, jo jādod vieta ekonomiskai attīstībai.

Jūrmalas aizsardzības biedrība savukārt uz to atbild, ka, dome patiesībā nekādus kompromisus nav vēlējusies un no trīs lielo teritoriju apbūves attiekusies tikai pēc mediju iejaukšanās.

Kurā pusē nostāsies pilsētnieki attiecībā pret pārējām Jūrmalas domes iecerēm, būs zināms jau drīz. Gan sabiedriskās apspriešanas, gan parakstu vākšanas beigsies nākamās nedēļas sākumā.

TOP komentāri

 • Krišs
  +1 +1 0

  Krišs

  Jūrmalas pašvaldība var nemaz nedomāt par tūrisma infrastruktūras atīstību. Pēc reģionālās atīstības publiskajām apspriešanām ļoti skaidri varēja secināt, ka Jūrmalai nekas vairs nepieder savā vēsturiski svarigajā teritorijā- pilnīgi un galīgi pēdējā agoniskā iespēja kaut ko kontrolēt saistībā ar atīstību ir apbūves atļauju/aizliegumu izsniegšana Jūrmalas teritorijas privātajiem/juridiskajiem reālajiem īpašniekiem! Un ja tajā gadijumā Jūrmalas PAŠVALDĪBA nav spējīgi pietiekami stipri nostaties uz abām kājām bez iedzīvotāju un mediju iejaukšanās, tad ir ļoti skumja situācija.
  Ne jau bez iemesla tūristi apbrīno Jūrmalu un atgriežas atkal un atkal -> tamdēļ, ka te ir miers, daba, vēsturiski arhitektūras mantojumi(koka divstāvu ēkas, ko skaits pedējo divdesmit gadu laikā ir brutāli samazinājies, kas nāk par sliktu tikai un vienīgi pašai Jūrmalas pilsētai(!).). Tūristiem, kuri iecienījuši apbūvētas pludmales/kāpas šai pasaulē ir neskaitāmi daudz opciju kurp doties.
 • Oxy
  0 0 0

  Oxy

  Kas tur slikts, ka pie jūras atļauj apbūvi? Tiem pseidodabasmīļiem ir kaut kādas savtīgas intereses. Rīgas jūrmala ir pilsēta, kādēļ neizmantot arī kāpas. Ir vēl entie simti kilometru piekrastes kur ir tādi liegumi, ka elpot pat nedrīkst. Kam netīk pilsēta, lai brauc tur.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl