Jūrmalnieki gatavi vērsties Satversmes tiesā, lai nepieļautu mežu izciršanu

0 Komentāru
Jūrmalnieki gatavi vērsties Satversmes tiesā, lai nepieļautu mežu izciršanu
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

2019. gada 21. marta sēdē Jūrmalas domes deputāti nobalsoja, ka jāturpina process, kura rezultātā Vārnukrogā Baltās kāpas tuvumā apbūvei tiktu nodota lielākā daļa no 234 410 m² meža.

Vietējie vides aizstāvji uzskata, ka formāli lokālplānojums tiks nodots sabiedriskajai apspriešanai, tomēr nekad iedzīvotāju viedoklis Jūrmalā šādos gadījumos netiek ņemts vērā. Vienīgā cerība esot uz jauno VARAM ministru un Satversmes tiesu, jo viņi uzskata, ka Saeima tā arī pašvaldību iedzīvotājiem nav devusi nekādus reālus ietekmēšanas instrumentus.

2018. gada 15. februāra sēdē sākotnējo meža apbūves ieceri virzīja ZZS un ”Saskaņas” deputāti: Irēna Kausiniece, Dace Riņķe, Jānis Lediņš, Anita Adijāne, Gatis Truksnis, Rita Sproģe, Elizabete Krivcova, Ņikita Ņikiforovs, Larisa Loskutova. Aktīvie Jūrmalas vides sargi uzskata, ka Jūrmalā netrūkst piedāvājumu iegādāties dzīvokļus, savrupmājas un zemesgabalus.

Viņi akcentē, ka šā meža iznīcināšana nav sabiedrības interesēs, kā arī informācija par to, ka šī teritorija ir daļēji degradēta ir maldinoša un aicina sekot deputātu rīcībai.

0 Komentāru