Jūrmalas teritorijas jaunā plānojuma grozījumi paredz atļauju apbūvēt kāpu zonu

2 komentāri

Gaidot kūrorta pilsētai liktenīgo balsojumu, pirms sēdes pie pašvaldības pulcējās aptuveni 20 protestētāji, kas pret izmaiņām iebilst, akcentējot, ka vēsturiskā Jūrmalas pilsēta tiks izpostīta – tostarp apbūvēta pludmale un kāpu zona.

Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumi paredz vērienīgas izmaiņas pilsētas apbūves zonējumā, kā rezultātā tostarp varēs apbūvēt 2 zemes gabalus kāpu zonā, līdz 12 stāviem paplašināt viesnīcu Baltic Beach hotel, kā arī būs ļauts būvēt jaunas daudzdzīvokļu mājas. Pērn par plānojuma izmaiņām tika rīkotas piecas publiskās apspriešanas. Pašvaldības piedāvātās izmaiņas ilgstoši kritizē Jūrmalas aizsardzības biedrība, uzsverot, ka iebildumus, par kuriem parakstījušies 1000 jūrmalnieki un vēl tūkstotis pilsētas viesu, pašvaldība ignorējusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biedrības vadītājs Uldis Kronblūms uzskata, ka izmaiņas plānojumā tiek veiktas tikai un vienīgi ar mērķi nopelnīt, nerēķinoties ar iedzīvotāju interesēm:

Pašreizējā plāna redakcija paredz ļoti daudzas izmaiņas, bet mēs esam iebilduši tikai pret 14 vietām, kur paredzēts iznīcināt zaļās teritorijas. Tajā pašā laikā ir milzīgas apbūves iespējas, ir tukši dzīvokļi utt. Mēs faktiski neredzam, ka tas būtu kaut kādās iedzīvotāju interesēs.

Līdzīgu viedokli pauž arī biedrības valdes loceklis Guntis Grūbe, kurš akcentē, ka jaunā plānojuma apstiprināšana nākotnē novedīs nevis pie pilsētas finansiālo ieguvumu palielinājuma, bet gan krituma.

Kopumā tā lielākās bažas ir par to, ka nākotnē mūsu pilsētas ienākumi kritīsies, jo tās vērtības, kas ir pilsētā, mēs iznīcinām ar domes deputātu atbalstu. Kaut vai Jūrmalas kāpas, mežus, kas ir tā mūsu vērtība – Jūrmalas vērtība.

Īsi pirms domes ārkārtas sēdes pie piketētājiem iznāca Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS), kurš aicināja aktīvistus izvirzīt vienu pārstāvi viedokļa paušanai sēdē. Viņš uzsver, ka balsojumam deputātiem tiek piedāvāts kompromiss:

Es gribu teikt, ka šie te plānojuma grozījumi kopumā skar tikai 0,1% no pilsētas teritorijas. Visu institūciju atzinumi, kas mums bija jāsaņem, ir pozitīvi – gan pieminekļu aizsardzības dienesta atzinums, gan Vides dienesta atzinums. Turklāt šie te grozījumi ir tikai iespēja tur kaut ko plānot. Katrā no šim vietām, kas atrodas šajās dabas teritorijās, būs vēl nepieciešams īpašs detālais plānojums.

Domes sēdē vēlreiz tika izskaidroti galvenie plānojuma grozījumu aspekti, un bez garām debatēm tie tika apstiprināti. No kopumā 15 pašvaldības deputātiem 11 izmaiņas atbalstīja, pret bija 2, tostarp partijas ”Tev Jūrmala” deputāts Arnis Ābelītis:

Es nekad neesmu atbalstījis šīs te kubveidīgās un rombveidīgās būves, kas tiek celtas Jūrmalā. Jūrmalas seja tiek sagandēta, un pilsētai pazūd tās rozīnīte.

Sēdes noslēgumā tika sarīkota īpaša preses konference, kurā Jūrmalas mērs skaidroja galvenos iemeslus teritorijas plānojuma grozījumiem, tostarp par nepieciešamību viesnīcu apartamentus ļaut pārdot kā dzīvokļus.

Vai jūs tiešām uzskatāt, ka, neko nemainot, un šobrīd nekas nemainās, pilsētas logi būs gaiši un kaut kas vispār mainīsies, ja tur, kur nav tūristu šobrīd, kur viņi nebrauc, vai viņi tur pēkšņi parādīsies? Viņi nekur neradīsies, drīzāk bankrotēs visi šie biznesi, un mēs atkal nonāksim nīkuļošanas jomā.

Tikmēr izteikumus par jaunā plānojuma iespējamu saistību ar kādu konkrētu cilvēku interesēm Truksnis nodēvējis par muļķībām, kas nav komentēšanas vērtas.

Foto

Video

TOP komentāri

 • oomīte
  0 0 0

  oomīte

  te arī redz cik liela ir krievu ietekme un cik kāri uz netīro naudu, nekad miljardi nebūs tīri un godīgi.
  Latvija nespēj pretoties skarbajiem demogrāfiskajiem procesiem un pamazām atgriežas ”krievu lāča” apskāvienos. ”Latvija atkal ir okupēta – šoreiz ar krievu masām, kas plūst uz to, apmeklējot, iegādājoties īpašumus un pakāpeniski mainot tās [Latvijas] unikālo raksturu, lai būtībā to vēlreiz pārvērstu par atjaunotu krievu republiku,” raksta Ahimers.
  Krievu klātbūtne ir jūtama visur un vairs nebūs ilgi jāgaida, līdz tie veidos iedzīvotāju vairākumu Baltijas valstī, prognozē autors. ”Viņi jau uzvedas augstprātīgi un kā pavēlnieki,” raksta Ahimers, norādot, ka kūrortpilsēta Jūrmala ir kļuvusi par krievu pilsētu. Gandrīz visas mājas pilsētā ir nopirkuši krievu bagātnieki, kas arī liecina par padošanos ārzemju naudai un austrumu imperiālistiskajam kaimiņam, sakarības skaidro Ahimers.
 • Kartupelis ar mugurkaulu
  0 0 0

  Kartupelis ar mugurkaulu

  Pats traģiskākais šajā stāstā ir tas,ka Latviešus no Jūrmalas dzen ārā ar Latviešu palīdzību!Un tas viss tikai tāpēc lai krievu okupantam Jūrmalā būtu labāk!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl