Jūrmalas nelegālās atkritumu izgāztuves masīvā ugunsgrēka lietā lūdz apsūdzēt trīs personas

2 komentāri
Jūrmalas nelegālās atkritumu izgāztuves masīvā ugunsgrēka lietā lūdz apsūdzēt trīs personas
Foto: f64

Valsts policija kriminālvajāšanai nodevusi lietu par pērn jūnijā notikušo vienu no lielākajiem ugunsgrēkiem Latvijas vēsturē, kad lielā platībā Jūrmalā dega nelegālā atkritumu izgāztuve.

22. jūnijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā valstij nodarīts kaitējums 696 595 eiro apmērā.

Par aizdomās turētiem šajā lietā atzītas trīs personas.

2017. gada jūnijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas – par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm.

Veicot nepieciešamās izmeklēšanas darbības, likumsargi noskaidroja, ka aizdomās turētās personas, mantkārīgu motīvu vadītas, nelikumīgi izveidoja un uzglabāja atkritumus Jūrmalā, Ventspils šosejā 47, laika posmā no 2016. gada maija līdz sadegšanas brīdim.

Šo darbību rezultātā Latvijas Republikai tika nodarīts materiālais zaudējums aptuveni 700 000 eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka izgāztuvē esošie atkritumi tika atvesti no Zviedrijas. Pēc zviedru sniegtās informācijas atkritumus bijis paredzēts nogādāt un pārstrādāt citā Latvijas uzņēmumā, Sējas novadā. Kā tie nonākuši Jūrmalā,- nav skaidrs.

Par šādām nelikumīgām darbībām aizdomās turētās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tā kā kriminālprocesa ietvaros ir veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi, šā gada 22. jūnijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Atgādinām, ka pērnā gada 18. jūnijā šajā atkritumu izgāztuvē, kur nelikumīgi tika uzglabāti atkritumi, izcēlās pamatīgs ugunsgrēks.

Policija gan norāda, ka kriminālprocesā šobrīd turpinās izmeklēšana un tiek skaidroti ugunsgrēka apstākļi.

2 komentāri