Jūrmalas domē skatīs iespēju atļaut pastaigāties jūras krastā ar suņiem

7 komentāri

Jūrmalas domē nodoti iedzīvotāju paraksti ar ierosinājumu atļaut pastaigāties ar suņiem pludmalēs. Kā skaidro iniciatīvas autori, visā pasaulē pludmales kļūstot mājdzīvniekiem arvien draudzīgākas. Tā ir arī Saulkrastos. Vai ir iespējams, ka vieta suņiem atradīsies arī 24 kilometrus garajā Jūrmalas pludmalē?

Suņu puikām Cukuriņam un Orlando ļoti patīk pastaigāties pie jūras. Tomēr saimniece Inga Kondrāte to viņiem vairs neļauj. Vairākas reizes sieviete tika sodīta par to, ka pastaigājas ar suņiem pludmalē. Bet sieviete cer, ka tuvākajā laikā situācija varētu mainīties. Jo ar viņas iniciatīvu portālā manabalss.lv ir savākti paraksti par to, lai dažās pludmalēs atļautu tomēr pastaigāties ar suņiem.

“Mēs savus mīluļus pie siksniņas tikai un vienīgi, un vienmēr ir maisiņi kabatā, jebkuram suņu mīlim ejot pastaigā ir maisiņi kabatā. Un mēs nepretendējam, nemaz neplānojam, ka varētu būt runa par Dzintaru pludmali, vai Bulduru pludmali. Vairāk uz šo pusi, kur ir mazāk to apmeklētāju,” stāsta iniciatīvas autore.

Iesniegšanai nepieciešamos 1000 parakstus izdevās savākt trīs dienu laikā. Bet pašlaik par šo iniciatīvu jau ir parakstījuši vairāk nekā 1200 cilvēki. Tomēr iedzīvotāju, un pat pašu suņu mīluļu, viedokļi dalās. Vieni runā par suņu diskrimināciju, citi – par bērnu tiesībām uz tīrām smiltīm.

“Lai vismaz nosaka konkrēti, kādiem suņiem drīkst staigāt atkarībā no auguma. Es piekrītu: ar lieliem suņiem nedrīkst staigāt pie jūras. Un uztaisīt noteiktus rāmjus. Piemēram, vasaras sezonā nedrīkst, bet no septembra vai oktobra kad jau praktiski neviena nav, es domāju mierīgi var atļaut pastaigāties ar suņiem pa pludmali. Tā ir diskriminācija. Mūsu, it sevišķi mazu suņu. Paskatieties, kāda viņa maziņa. Vai tad var viņai aizliegt baudīt jūru?” vaicā Jūrmalas iedzīvotājs Oļegs Kuzņecovs.

“Tas nav labi. Tāpēc, ka sunīši atstāj kaut ko, un nenovāc nekad. Es pati esmu vākusi citu vietā. Man arī ir suns. Mēs nekad nenākam uz jūrmalu, nekad. Pa priedēm tur pastaigājamies. Nākam ar kulīti, savācam visu aiz sevis. Bet cilvēki to nedara. Un bērni te nāk, spēlējas. Es domāju, ka nē,” uzskata jūrmalniece Brigita Lapiņa.

Tuvākajā laikā iniciatīva tiks nodota apspriešanai Jūrmalas domes Pilsētsaimniecības un drošības komitejā. Bet pavaldības pārstāvji ir noskaņoti visai skeptiski. Šovasar saistībā ar suņu klātbūtni pludmalēs ir saņemts daudz iedzīvotāju sūdzību, kā arī pašvaldības policija izrakstījusi 61 sodu. Bet kas attiecas uz dažu pludmaļu nodošanu suņu rīcībā nesezonā – tad tas arī neesot tik vienkārši izdarāms. Ministru Kabineta noteikumi nosaka, ka oficiālajās peldvietās nedrīkst atrasties dzīvnieki, un tas attiecas uz visu gadu.

“Ja būtu pieļauta iespēja, ka kādā periodā vai kādā vietā drīkstētu atrasties mājdzīvnieki, tas automātiski nozīmētu, ka šai pludmales daļai nebūtu šis oficiālās peldvietas statuss, jo būtu grūti nodrošināt tīrību, kārtību un atbilstību visām vides prasībām. Tad te būtu arī diskusija un izšķiršanās jautājums, kuru tad pludmales daļu mēs gribēti pakļaut zemākām vides prasībām,” norāda Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

Jautājums par to, lai atļautu suņiem atrasties pludmalē, pirmo reizi tika aktualizēts 2016 gadā. Toreiz Jūrmalas domes lēmums bija negatīvs. Tomēr iniciatīvas atbalstītāji uzskata, ka laiki ir mainījušies, un visā pasaulē pludmales kļūst arvien draudzīgākas mīļdzīvniekiem.
7 komentāri