Komentāri
Jūrmala par 4 miljoniem plāno iegādāties Ķemeru sanatoriju
FOTO: LETA

Vajadzības gadījumā Jūrmalas pašvaldība ir gatava iegādāties Ķemeru sanatoriju, tam atvēlot četrus miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Patlaban pašvaldība paļaujas, ka tiks atrasts stratēģisks investors – privāts saimnieks, kurš būs gatavs ieguldīt līdzekļus sanatorijas darbības atjaunošanā un jaunu darba vietu radīšanā. Kā pašvaldību informēja maksātnespējas administrators, kurš ir atbildīgs par kompleksa izsoles cenu un procedūru, – par Ķemeru sanatorijas iegādi joprojām esot nopietna interese no vairākiem potenciālajiem investoriem, un esot pamats uzskatīt, ka investoru interese rezultēsies konkrētā darījumā šā gada rudenī.

“Pašvaldība vēlas, lai kompleksam ir saimnieks, nevis pieļaut, lai kultūrvēsturisks mantojums aiziet nebūtībā. Ja būs tāda nepieciešamība, Jūrmalas pilsēta ir gatava glābt Ķemerus. Taču vēlreiz vēlamies uzsvērt, ka labākais iespējamais risinājums ir privāts investors, jo pašvaldība nevar nodarboties ar uzņēmējdarbību, tā varētu veikt vien ēkas iekonservēšanu, lai novērstu turpmākus bojājumus,” Jūrmalas pašvaldības nostāju pauž domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Ieva Aile.

Jūrmalas dome šajā pavasarī apstiprināja Ķemeru teritorijas attīstības vīziju, paredzot šādus infrastruktūras labiekārtošanas darbus – Ķemeru ūdens torņa restaurācija un rekonstrukcija, veidojot to kā tūrisma informācijas centru un visiem pieejamu skatu torni, Ķemeru vēsturiskā parka rekonstrukcija un labiekārtošana, daudzfunkcionāla dabas izglītības centra būvniecība Ķemeros. Nozīmīgas investīcijas paredzētas arī publiskās teritorijas labiekārtošanā un ielu rekonstrukcijā.

Jūrmalas pilsēta investīciju plānā 2014.gadam ir paredzējusi 4,2 miljonus eiro kompleksa iegādei, konservācijas darbiem un uzturēšanai, kā arī uzturēšanas līdzekļus, sākot ar 2015.gadu, 464,7 tūkstošu eiro apmērā.

Ķemeru nacionālā parka likums skaidri nosaka teritorijas dalījumu un funkcijas – vēsturiskās kūrorta teritorijas ir jāizmanto tūrismam un veselības aprūpei, piemēram, rehabilitācijas centra, kūrorta poliklīnikas, SPA viesnīcu un kūrortviesnīcu darbībai. Tas nozīmē, ka ar laiku pašvaldībai nāktos atgriezties pie investora meklējumiem, lai stiprinātu veselības tūrisma politiku un nodrošinātu leģendārās ārstniecības iestādes atjaunošanu Jūrmalā.

Ķemeru sanatorijas saglabāšana un attīstība ir viena no Jūrmalas pilsētas stratēģiskajām prioritātēm, jo jautājums skatāms ne vien no kultūrvēsturiskā aspekta, bet arī Ķemeru teritorijas attīstības kopumā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl