Jūrmalā noteikts aizliegums atrasties uz ūdenstilpju ledus

0 Komentāru
Jūrmalā noteikts aizliegums atrasties uz ūdenstilpju ledus
FOTO: LETA

Ūdenskrātuvēs Jūrmalas pilsētas teritorijā izveidojies ledus nav pietiekami biezs un stabils, tādēļ ar 6. janvāri iedzīvotāju drošībai Jūrmalas pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli uz ūdenstilpju ledus.

Tāpat noteikts arī aizliegumu atrasties uz ledus Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā: Lielupē 700 metrus no upes ietekas Rīgas jūras līcī; Lielupē un Buļļupē 200 metru rādiusā no Buļļupes ietekas Lielupē; Lielupē – 50 metru attālumā no dzelzceļa tilta un tilta pār Lielupi (Pērkona iela–autoceļš A10); Lielupē un Varkaļu kanālā – 200 metru rādiusā no Varkaļu kanāla ietekas Lielupē un Varkaļu kanālā 50 metru attālumā no autoceļa A10 tilta virzienā uz Babītes ezeru; Lielupē – 100 metru rādiusā no kuģu piestātnes Majoros Rīgas ielas galā; Lielupē – 100 metru rādiusā no Slocenes upes ietekas Lielupē.

Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas dienests atgādina, ka ledus nav pietiekami biezs un stabils, it īpaši upēs, kur ir tekošs ūdens, un aicina būt piesardzīgiem un rūpēties par savu drošību. Glābšanas dienests seko līdzi meteoroloģiskajiem apstākļiem, kā arī, kad būs izveidojusies biezāka un stabilāka ledus kārta, tiks veikti ledus biezuma mērījumi, līdz ar to, mainoties situācijai, aizliegums norādītajās vietās atrasties uz ledus var tikt atcelts.

Jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās – Kauguros, Majoros un Bulduros – ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests, bet glābšanas stacijās Jaunķemeros, Dubultos un Mellužos, gādājot par cilvēku drošību, darbojas videonovērošana.

0 Komentāru