Jūrmala bez ”Viļņa” tik un tā paliek uz viļņa

0 Komentāru
Jūrmala bez ”Viļņa” tik un tā paliek uz viļņa
FOTO: LETA

Pēc trīs gadus ilgušiem vērienīgiem renovācijas darbiem Dzintaru koncertzāle atdzimusi jaunā, greznā un daudz plašākā veidolā. No vasaras estrādes tā kļuvusi par vissezonas koncertzāli, kas savu programmu sāks ar atklāšanas koncertu jau 20. maijā.

No ārpuses Dzintaru koncertzāle, šķiet, nav daudz mainījusies, taču tas tāpēc, ka jaunās telpas izvietotas pazemē. Klāt nācis pusotrs tūkstotis kvadrātmetru, kuros beidzot māksliniekiem iekārtotas pieklājīgas grimētavas un labierīcības, apmeklētājiem – garderobe un kafejnīca. Piebūvēm izmantots stikls, lai neaizsegtu galveno celtni 1936. gadā būvēto koncertzāli.

No balta līdz tumši brūnam skatītājs tiek aizvests uz zāli ar 460 vietām, turklāt projektētāji paredzējuši dažādas modifikācijas. Grīdu iespējams no slīpas padarīt līdzenu, bet krēslus – pastumt zem skatuves.

Par to, vai uzdevums izpildīts, šodien pārliecināties ieradās pianists Vestards Šimkus, neslēpjot savas emocijas.

Koncertzāles pārvērtības jūrmalniekiem nav bijušas lētas – kopējās izmaksas tuvojas 13 miljoniem eiro. Taču iegūta vieta, kur mūziku būs iespējams baudīt visu gadu, ne tikai vasarā.

0 Komentāru