Jūrmala bez Jaunā viļņa izdzīvojusi; krievu atpūtnieku vietā vairāk brauc skandināvi un vācieši

10 komentāri
Jūrmala bez Jaunā viļņa izdzīvojusi; krievu atpūtnieku vietā vairāk brauc skandināvi un vācieši
FOTO: LETA

Nav piepildījies nelabvēļu un vairāku Krievijas mediju tiražētais apgalvojums, ka bez Jaunā viļņa Jūrmala būs tukša un bankrotēs. Krievijas tūristu skaits ir samazinājies, taču tā vietā pašvaldība un vietējie uzņēmēji pratuši piesaistīt skandināvus, vāciešus un viesus no Baltijas valstīm. Vairāku viesnīcu un krogu īpašnieki pat norāda uz atpūtnieku skaita pieplūdumu.

TV3 Ziņu uzrunātie tūristi priecājas, ka beidzot ir pat karsts laiks. Var bezrūpīgi gozēties pludmales smiltīs un peldēties jūrā.

Pēc Jaunā viļņa aiziešanas nelabvēļi prognozēja Jūrmalai grūtas dienas. Bankrotēšot viesnīcas, bāri. Kafejnīcas Lighthouse saimnieks Raitis Bērziņš stāsta, ka vairāki vieglas un ātras peļņas tīkotāji patiesi savu biznesu slēguši. Taču izdzīvojuši gudrākie, kuri ar dažādiem mārketinga trikiem spējuši piesaistīt jaunus klientus.

Hotel Jūrmala Spa ir populārāko viesnīcu topā. Tās pārstāvji TV3 Ziņām atklāja, ka salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju viesu skaits ir audzis par 10 procentiem. Arī augustā tiek prognozēts pieaugums. Ja Krievijas tūristu skaits samazinājies par 30 procentiem, tad par trīs līdz četrām reizēm audzis skandināvu skaits. Arī atpūtnieku no Latvijas ir uz pusi vairāk nekā pērn. Un tas veiksmīgās mārketinga kampaņas dēļ.

Tikmēr Jūrmalas pilsētas domē norāda, ka tūrists ir kļuvis prasīgāks. Paralēli pludmales apmeklējumam viņu interesē arī kultūras programma, piemēram, Dzintaru koncertzālē.

Siltajās dienās tradicionāli liels atpūtnieku skaits ir no Rīgas. Arī šopēcpusdien virzienā uz kūrortpilsētu dažbrīd ir apgrūtināta satiksme. Pasažieru vilciens pat paziņoja, ka uz Jūrmalu norīkojis papildu vilcienu.