1 komentārs
Juriste vēlas panākt, lai valsts karoga izkāršana būtu cilvēku brīvā izvēle
FOTO: LETA

Vai svētku un atceres dienās valsts karogs jāizkar obligāti, vai to tomēr jāatstāj cilvēku brīvā izvēlē? Šādu diskusiju rosinājusi juriste Solvita Olsena, kura piespiedu simbolikas lietošanu salīdzina ar totalitāru valsts iekārtu. Jau paredzams, ka Olsenas ierosme izpelnīsies ne mazāk asas debates kā pirms sešiem gadiem, kad Saeima jau apsvēra šādas liberālākas karoga lietošanas normas.

Solvita Olsena cīņu par savu taisnību uzsāka pirms diviem gadiem, kad viņai par deportāciju dienā, 14. jūnijā, neizkārtu karogu piemēroja administratīvo sodu. Būdama juriste, viņa sāka tiesāties, un nu sasniegusi pašu augstāko – Satversmes tiesu, kurā cer panākt, ka obligātu karoga izkāršanu atzīst par antikonstitucionālu, jo tas, pēc Olsenas domām, pārkāpj tiesības uz vārda brīvību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Lai valsts respektē un nepiespiež lietot simbolus, kuri man noteiktā laikā vai vietā nav pieņemamai,” norāda Olsena.

 Olsena vaļsirdīgi atzīstas, ka, piemēram, 18. novembris ir viņas dzimšanas diena, un viņai nav vēlēšanās šajā dienā celties agri no rīta, lai izkārtu karogu vēl pirms pašvaldības policijas ierašanās. Viņa arī uzskata, ka piespiedu kārta panākusi pretējo efektu – cilvēki karogu izkar nevis tāpēc, ka patiesi sēro vai svin, bet tāpēc, lai viņus nesodītu. Viņai nepiekrīt bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kurš apšauba Olsenas izredzes tiesā panākt savu.

Par sēru dienām gan Endziņš piekrīt, ka to ir par daudz. 5 no 10 dienām, kad Latvijā obligāti jāizkar karogs, tam jāpiesien melna lente. Tāpēc Endziņš piedāvā vienoties par vienu kopīgu datumu, kurā sērot par genocīdu un deportācijām, piemēram, 17. jūniju – okupācijas dienu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl