Komentāri

Šobrīd ir vērojama pastiprināta aktivitāte Baltijas jūras neitrālajos ūdeņos – tā intervijā “900 Sekundēm” norāda Jūras spēku komandieris Ingus Vizulis.

“Angļu valodā ir tāds termins “sea blindness” – parastie iedzīvotāji, stāvot jūras krastā redz maksimums 20 kilometrus. Kas notiek aiz tā, to neviens nezina. Taču tur notiek aktīva kuģošana,” viņš saka. Ir vērojama aktivitāte arī no Krievijas jūras spēkiem, kuri kuģo konkrētos ceļos neko nepārkāpjot, tomēr varētu vēlēties, lai viņi pieklājīgi identificē sevi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc aptuveniem datiem Baltijas jūrā ir ap 80 000 sprādzienbīstamu objektu, kas saglabājušies no 1. un 2. pasaules kara. Lai uzlabotu mīnu meklēšanas spējas, katru gadu daži kuģi piedalās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas mācībās un operācijās.

Vizulis gan pauda skepsi par to, vai kādreiz varētu pienākt brīdis, kad Baltijas jūra būtu pilnībā atbrīvota no mīnām: “Precīzas mīnu atrašanās vietas, kuras tika izliktas 1. vai 2. pasaules karā nav zināmas. (..) Protams, to paliek mazāk un 20 gadu laikā iznīcinātas ir ap 1000 mīnas. Taču, kur palikušas laika gaitā – aizskalotas vai pašas detonējušās, to mēs nezinām.”

Intervija ar Ingu Vizuli

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl