Jūras krastā Bulduros pēkšņi nokalst priedes; vietējiem aktīvistiem aizdomas par Karginu interesēm

11 komentāri

Vietējiem aktīvistiem Jūrmalā radušās aizdomās, ka eksbaņķiera Valērija Kargina ģimenes interesēs pie jūras krasta varētu būt noindētas priedes.

Jūrmalas attīstības biedrība pieļauj, ka tas darīts, lai mazinātu pretargumentus šīs teritorijas apbūvei, par ko Jūrmalas domei vel jādod atļauja. Karginu uzņēmums šīs aizdomas kategoriski noraida.

Jūrmalas domes Attīstības un vides jautājumu komitejā šonedēļ spriests, vai nodot publiskai apspriešanai lokālplānojumu teritorijai starp Bulduru 4. un 5. līniju. Kādreizējās “Parex bankas” saimnieka Valērija Kargina dēla Rema uzņēmums “Adlers” tur iecerējis veidot pansiju-viesu namu.

Pēc komitejas sēdes domes opozīcijas deputāts un Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Guntis Grūba devies uz attiecīgo teritoriju, kur pamanījis vairāk nekā piecas ļoti neilgā laikā nokaltušas priedes un vēl citas novājinātā stāvoklī.

TV3 Ziņām Grūba norādīja uz vairākiem caurumiem kokos, pie kuriem, viņaprāt, nav vainojami putni.

Guntis Grūba
Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis, pašvaldības deputāts

Iepriekš, kad mēs apsekojām šo vietu, visi šie nokaltušie koki bija ļoti labā stāvoklī, dzīvotspējīgi, bez jebkādām pazīmēm, kas liecinātu, ka šie koki ir novājināti. Mums ir aizdomas, ka tās ir apzinātas darbības, kas ir veiktas, lai šos kokus noindētu. Ir vietas, kur izskatās, ka ir veikti urbumi, kur varētu būt ielaisti pesticīdi. Tās metodes ir arī citas.

Grūba uzskata, ka tas varētu kalpot par argumentu, lai atļautu šo vietu atmežot un pēc tam apbūvēt. Tāpēc biedrība grasās veikt ekspertīzes un, iespējams, vērsties arī tiesībsargājošajās iestādēs.

Viņš arī neticēja, ka šajā vietā tiešām paredzēt būvēt pansiju. “Ja mēs paskatāmies uz blakus esošo Karginu villu, tad tas arī it kā ir sabiedriskais objekts, bet patiesībā tā ir villa, dzīvojamā māja,” turpina Grūba.

TV3 Ziņas vēlējās intervēt arī SIA “Adlers” atbildīgos par šo jautājumu, taču uzņēmuma pārstāvis atteicās – iecere vēl esot pārāk agrīnā stadijā. Vienlaikus gan tika apliecināts, ka teritorijā patiešām plānots būvēt pansiju.

Savukārt biedrības aizdomas par priežu indēšanu “Adlers” pārstāvji kategoriski noraidīja.

Jūrmalas aizsardzības biedrības paustās bažas plašāk nevarēja komentēt arī vietējā būvvaldē.

Vita Zvejniece
Jūrmalas būvvaldes vadītāja

Manā rīcībā šādas informācijas nav, bet izstrādātais lokālplānojums noteikti tiks nosūtīts izvērtēšanai, arī Valsts mežu dienestam izvērtēšanai. Nav nekādu šaubu, ka būs jāsaņem arī viņu atzinums.

Jūrmalas dome par lokālplānojuma nodošanu publiskajai apspriešanai varētu lemt jau nākamnedēļ.

Jāpiebilst, ka Jūrmalā priedes aizdomīgi nokalst ar zināmu regularitāti. Iepriekš par to saistībā ar savu skandalozo māja jūras krastā Mellužos dabūja skaidroties ekspolitiķis Ainars Šlesers.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl