Jūlijs Krūmiņš atbrīvots; viņa aizturēšana neesot saistīta ar topošo grāmatu

Komentāri
Jūlijs Krūmiņš atbrīvots; viņa aizturēšana neesot saistīta ar topošo grāmatu

Šorīt TV3 Ziņām Jūlija Krūmiņa advokāts Egons Rusanovs apgalvoja, ka Jūlijs Krūmiņš ir atbrīvots. Jūlijs Krūmiņš gan jūtas slikti, tāpēc pagaidām komentārus nesniegs. Tāpat Krūmiņa advokāts stāstīja, ka aizturēšanu nesaista ar topošo grāmatu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam noteicis aizdomās turētā statusu divos kriminālprocesos. Krūmiņam piemērots aizdomā turētā statuss divos kriminālprocesos. Otru kriminālprocesu, kas sākts pret Krūmiņu, advokāts nevarēja izpaust.

Rusanovs skaidroja, ka vienā kriminālprocesā uzņēmējam kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām, bet otrā kriminālprocesā viņam drošības līdzeklis nav piemērots.

Jūlija Krūmiņa aizstāvis Egons Rusanovs ir sašutis par attieksmi pret savu klientu. Viņš apgalvo, ka Krūmiņa veselība ir iedragāta, jo viņš ir turēts “cigāru badā”. Valsts attieksmi viņš nosaucis par “marasmātisku”.

Tāpat arī Rusanovs apgalvo, ka Krūmiņs neatzīst dalību partijas No Sirds Latvijai melnās kases turēšanā, nedz arī otrā kriminālprocesā, kur KNAB pret viņu izvirzījusi apsūdzību.

Jūlijs Krūmiņš pēdējā laikā strādājis pie memuāriem, kuros grasoties vēstīt arī par “Aivara un Andra noziedzīgajiem grupējumiem”, raksta portāls “pietiek.com”.
Portāla rīcībā esot nonācis vienas šīs grāmatas nodaļas fragmenta melnraksts, kuru tas ar saīsinājumiem publicējis. Grāmatā Krūmiņš grasoties paanalizēt arī Latvijas neatkarības 25 gadus, jo “es tomēr biju viens no samērā pietuvinātiem klātesošajiem un biju pazīstams ar visiem tā laika politiskajiem darboņiem”. “Es redzēju, kā pakāpeniski lielākā daļa šo cilvēku, kuri nebija izglītoti politiķi – aktieri, ārsti, muzikanti, bārmeņi, zooloģiskā parka darbinieki un cilvēki ar lieliem parādiem, kuri ir viegli uzpērkami, – kā viņu domas pārņēma nevis Latvijas labklājība, bet gan pārtikusi un bagāta dzīve.”

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturētajiem Jūrmalas mēram Gatim Truksnim un miljonāram Jūlijam Krūmiņam šodien beidzās aizturēšanas termiņš. Uzņēmēju un politiķi KNAB aizturēja otrdien. KNAB aizturētos tur aizdomās par iespējamu politisko partiju nelikumīgu finansēšanu.

Plašāk par šo lietu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl