JRT un Alvis Hermanis gatavo jaunu kopīgu izrādi ar Mihailu Barišņikovu

0 Komentāru
JRT un Alvis Hermanis gatavo jaunu kopīgu izrādi ar Mihailu Barišņikovu
JĀNIS DEINATS, LETA

Jaunais Rīgas teātris (JRT) un Alvis Hermanis paziņo par jaunu sadarbības projektu ar Mihailu Barišņikovu.

Pēc iepriekšējā kopdarba – izrādes “Brodskis/Barišņikovs”, kura jau ceturto sezonu ceļo pa pasauli, tiek gatavots jauns kopīgs projekts.

Jau ir sākušies mēģinājumi jaunam iestudējumam “Baltais helikopters”, kura pirmizrāde paredzēta 2019. gada 21. novembrī Rīgā, Jaunajā Rīgas teātrī.

Jozefa Racingera jeb Romas pāvesta Benedikta XVI lomā būs pats Mihails Barišņikovs. Izrādē piedalīsies arī Jaunā Rīgas teātra aktieri – Kaspars Znotiņš tēlos pāvesta sekretāru un Guna Zariņa tēlos Māsu Tabianu. Režisors un lugas autors ir Alvis Hermanis. Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Kristīne Jurjāne.

Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā Katoļu baznīcas pāvesta – Benedikta XVI – noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu amatu dzīves laikā. Līdz šim bija pašsaprotami, ka šis amats tiek pildīts līdz pat nāves brīdim. Oficiālā atkāpšanās versija par veselības problēmām daudziem nav šķitusi pārliecinoša.

Izrādē skanēs itāļu, angļu, poļu, latīņu un citas valodas ar simultāno tulkojumu.

Par biļešu tirdzniecības uzsāksšanu informēsim 2019. gada rudenī.

0 Komentāru