Joprojām nav gūta pārliecība, ka banka Citadele pārdota par labāko cenu

Komentāri

Joprojām nav gūta pārliecība, ka banka Citadele pārdota par labāko iespējamo cenu. Tā atzina parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs pēc tam, kad gan atklātajā gan slēgtajā sēdes daļā bija iztaujāta valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

Tinte uz apjomīgā bankas Citadele pārdošanas līguma jau nožuvusi, jaunie īpašnieki – ASV finansista Tima Kolinsa apvienotā iespaidīgā investoru grupa kaļ plānus par bankas darbības nākotni. Par to, vai šis darījums attaisnosies, rādīs laiks, bet vismaz bankas pārdošanas cena bijusi par zemu. Tā var secināt no Saeimas parlamentārā izmeklēšanas komisijas sēdes, kurā teju divas stundas tika iztaujāta premjere Laimdota Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Straujuma uzskata – ja darījums netiktu veikts laikā un nonāktu Eiropas Komisijas (EK) ziņā, Citadeles cena būtu par 20 miljoniem zemāka. To zinājuši arī investori, līdz ar to izskanējušās runas par sarunu pagarināšanu ar tiem par pāris mēnešiem neko nedotu.

Banku citadele valsts pārdeva par 74,7 miljoniem eiro, kamēr pagājušā gada peļņa bija 32 miljoni eiro. Šie skaitļi, nonākot atklātībā, vairoja jau bankas pārdošanas laikā izskanējušās aizdomas, ka investors pārāk lēti ieguvis banku, kuras glābšanā ieguldīta milzīga nodokļu maksātāju nauda. Arī slēgtajā sēdē, kurā sniegtā informācija ieviesa nedaudz lielāku skaidrību par pārdošanas procesu, premjere nespēja pārliecināt, ka cena bijusi labākā.

Banka Citadele pirms gandrīz pieciem gadiem tika uzbūvēta uz Parex bankas tā sauktajiem labajiem aktīviem. Bankas pārdošanas darījums knapi segs pašai Citadelei sniegto valsts atbalstu. Tikmēr Parex bankas sliktajā daļā, kas nodalīta uzņēmumā Reverta, valsts varētu pazaudēt pusmiljardu eiro nodokļu maksātāju naudas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl