Joprojām apmēram 10% Covid-19 inficēto ir veselības aprūpē strādājošie

Pievienot komentāru
Joprojām apmēram 10% Covid-19 inficēto ir veselības aprūpē strādājošie
KASPARS KRAFTS, F64

Joprojām apmēram 10% kopējā Covid-19 inficēto skaita ir veselības aprūpē strādājošie, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Sasirgušo ārstniecības iestādēs strādājošo statistikā tiek iekļauti ne tikai medicīnas darbinieki, bet arī atbalsta personāls, piemēram, sanitāri.

Vienlaikus arvien novērojama saslimšanas ar Covid-19 samazinājuma tendence, bet pēdējās dienās pieaugušais jaunatklāto gadījumu skaits ir zināmā mērā skaidrojams ar diviem uzliesmojumiem.

Tāpat Perevoščikovs akcentēja, ka visbiežāk tiek atklāti tieši vieglie saslimšanas gadījumi, tomēr no epidemioloģiskā viedokļa tiem vajadzētu pieiet tāpat kā smagajiem.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Joprojām SPKC stratēģijā iekļaujas pacientu identificēšana un kontaktpersonu atrašana. “Ja mēs laikus veiksim šos pasākumus, mēs nesagaidīsim lielu skaitu ar smagi saslimušajiem,” skaidroja SPKC eksperts.

Tādējādi tikpat būtiski ir arī agrīni noteikt un nepieļaut viegli slimo pacientu skaita pieaugumu, paturot prātā, ka pat divas dienas pirms vīrusa inkubācijas perioda beigām cilvēks var izplatīt Covid-19.

Jau ziņots, ka pēdējās diennakts laikā Covid-19 testi veikti 3075 iedzīvotājiem un atklāti deviņi jauni saslimšanas gadījumi.

Līdz šim Latvijā kopā veikti 57 886 izmeklējumi, ar Covid-19 saslimušas 858 personas un 348 izveseļojušās, bet 15 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti trīs Covid-19 pacienti, bet stacionāros kopumā ārstējas 42 slimnieki, no tiem 39 pacienti ar vidēji smagu un trīs – ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra līdz šim izrakstīti 88 pacienti.