JKP un “Saskaņa” plēšas Saeimas komisijā par Rīgas domes konsultantiem

1 komentārs
JKP un “Saskaņa” plēšas Saeimas komisijā par Rīgas domes konsultantiem
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija šodien uzklausa tiesībsargājošās iestādes par progresu tā dēvētajās Rīgas domes konsultantu lietās.

Sēdē izcēlās asas debates starp Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “Saskaņas” deputātiem. Kad JKP deputāti Rīgas domes (RD) pārstāvjiem jautāja, kāpēc konsultanti un viņu piesedzēji ir neaizskarami, “Saskaņas” deputāte Ļubova Švecova iesaucās – “bērnudārzs” un norādīja, ka JKP sevi mēģina reklamēt un novērst uzmanību no cigarešu kontrabandas.

Arī komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV) norādīja, ka joprojām, 2019. gadā, “konsultanti” turpina netraucēti “strādāt”. Jau iepriekš Ģirģens atgādināja, ka pārkāpumu bijis daudz, kas liecinājis par sliktu pārvaldību pašvaldībā. Komisijas vadītājs arī sacījis, ka komisija šajā lietā esot veikusi būtisku ieguldījumu informācijas iegūšanā no pašvaldības un tās iestādēm par konsultantu nodarbināšanu.

Uz sēdi bija ieradušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts policijas, Prokuratūras un Valsts kontroles pārstāvji, lai sniegtu informāciju par lietu virzību saistībā ar konsultantu nodarbināšanu Rīgas domē, tās kapitālsabiedrībās un nodibinājumos.

Kā ziņots, Valsts policija pavasarī sāka kriminālprocesu, pamatojoties uz KNAB sniegto informāciju par pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” konsultantu, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu. Izvērtējot auditorkompānijas “Ernst&Young” sagatavoto “Rīgas satiksmes” biznesa pārbaudes ziņojumu, KNAB konstatēja, ka tajā ietvertā informācija liecina par iespējamu amatpersonu izdarītu krāpšanu, jo ar dažādiem konsultantiem noslēgtie uzņēmuma līgumi, iespējams, ir fiktīvi.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

1 komentārs