JKP redz vairākus kopsaucējus ar “Jauno Vienotību”, bet valdības izveidē neplāno sadarboties ar ZZS

1 komentārs
JKP redz vairākus kopsaucējus ar “Jauno Vienotību”, bet valdības izveidē neplāno sadarboties ar ZZS
EDIJS PĀLENS, LETA

Pavērsiens nākamās valdības veidošanas sarunās. Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas pēc Saeimas vēlēšanām ir viena no partijām, kas uzņēmusies valdības veidošanas iniciatīvu, trešdien paziņoja, ka partijas līdera Jāņa Bordāna vadītā valdībā neredz vietu Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kuru pārstāv pašreizējais Ministru prezidents Māris Kučinskis.

JKP, kas cenšas izveidot nākamo valdības koalīciju, šodien tikās ar esošās valdības koalīcijas partijām. Sarunas iesākās mierīgi, liekot domāt, ka arī trešdien, līdzīgi kā tas bija otrdien, konkrēti paziņojumi par nākamās koalīcijas aprisēm neizskanēs.

No rīta JKP līderis un premjera amata kandidāts Jānis Bordāns, kurš uzņēmies līderību jaunās valdības veidošanā, tikās ar paša savulaik pārstāvēto Nacionālo apvienību. Abas partijas vieno līdzīga politiskā ideoloģija, bet šķir dažādi konflikti pagātnē un sliktas personiskās attiecības. “Bet vienprātība bija, ka šī vēsture nedrīkst traucēt konstruktīvam darbam,” norāda VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Interesantāka solījās būt saruna ar ZZS, jo pirms vēlēšanām ”jaunie konservatīvie” bija izteikušies, ka ideālajā gadījumā nākamo valdību vajadzētu veidot bez šī politiskā spēka, kam pārmesta ciešā saistība ar Aivaru Lembergu. Ar pašreizējo premjera partiju sarunas ilga tikai 20 minūtes, kam sekoja Bordāna paziņojums, ka ”zaļo zemnieku” dalība valdībā nav vēlama.

“Mēs iesaistīsimies vēl turpmāk valdības veidošanas procesā sarunās ar citām partijām, bet katrā gadījumā, ja valdība tiek veidot bez mums, mēs par šādu valdību atbalstīt nevaram,” sacīja ZZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

JKP iepriekš paziņojusi, ka valdībā neiesaistīs “Saskaņu”. Izslēdzot no spēles arī “zaļzemniekus”, Bordāna partijai neatliktu nekas cits kā iesaistīt valdībā Artusa Kaimiņa un Alda Gobzema pārstāvēto partiju “KPV LV”.

Krietni ilgāk – vairāk nekā stundu – JKP līderi runāja ar “Jaunās Vienotības” (JV) pārstāvjiem. Komentāri pēc sanāksmes liecināja, ka šīs partijas nākamajā valdībā sadarboties varētu. “Mēs saredzējām vairākus kopsaucējus,” norādīja Bordāns. “Mēs redzam, ka var izveidot stabilu un rīcībspējīgu valdību. Mēs redzam iespēju strādāt kopā,” piebilda JV priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.

Piektdien JKP plāno nākamo sarunu apli ar citiem politiskajiem spēkiem, taču ”zaļzemnieki” uz tālākajām sarunām vairs nav aicināti.

TOP komentāri

  • Jautājums Bordānam
    0 0 0

    Jautājums Bordānam

    Un, ko domā darīt ar Vemjotības "darboņiem", kas apzaga tautu ar OIKā afēru uz 1 500 000 000 ? Piedot ? Tad, nākošajās vēlēšanās tauta Tev to nepiedis un atcerēsies. Domāju, ka tas Tev ir saprotams. Un ceru, ka visi Tavi solījumi, pirms vēlēšanām, nebija tikai deļ vietas pie Siles. Es, starp citu, balsoju par Tavu partiju. Tieši tādēļ, ka solījis shēmotājus sodīt. Neliec man un daudziem citiem vilties.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl