JKP politiķi mēģinās panākt, ka Latvijā nav bērnunamu

25 komentāri
JKP politiķi mēģinās panākt, ka Latvijā nav bērnunamu
EDIJS PĀLENS, LETA

Jānis Bordāns līdz premjerministra nominācijai nonāca ar jaunu, paša dibinātu politisko spēku, un viņš Jaunajā konservatīvajā partijā (JKP) ir faktiski vienīgais, kuram ir pieredze nacionālajā politikā. TV3 Ziņas turpina iepazīstināt ar 13. Saeimas jaunajiem deputātiem, un tieši šovakar kārta Jaunajai konservatīvajai partijai, kura tagad centīsies būt premjera partija ar vien 16 deputātu vietām Saeimā.

Operdziedātājai un Rīgas domniecei Evitai Zālītei-Grosai tāpat kā visiem pārējiem Jaunās konservatīvās partijas deputātiem, izņemot partijas līderi Jāni Bordānu, šī būs pirmā darba pieredze parlamentā. Bordāns uz “mīkstā” mandāta pamata īsu brīdi darbojās 5. Saeimā “Latvijas ceļa” frakcijā.

E. Zālīte-Grosa lielajai politikai pievērsusies pēc darbošanās nevalstiskajā sektorā – biedrībā “Zvannieku mājas” un fondā “Nāc līdzās”, kas rūpējas par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. JKP turēšot rūpi, lai tiktu sakārtots asistentu jautājums un likvidēti bērnunami.

“Man uz to jātic, bet tas ir proporcionāli tam, kā aug mūsu cilvēku izpratne par to, tie ir mūsu Latvijas bērni. Ja būs valsts atbalsts un izpratne, ka katrs no viņiem ir mūsu Latvijas bērns un vērtīgs, es ticu, ka nākamajā simtgadē bērnunamu nebūs,” saka Zālīte-Grosa.

No NVO sektora nāk arī deputāts Normunds Žunna, kurš vairākus gadus darbojies Auto asociācijā, vēlāk Latvijas Tirgotāju asociācijā. Šādi viņš iepazinies ar valsts pārvaldes nepieļaujamo attieksmi pret uzņēmējiem un Saeimā centīsies to novērst. “Es domāju, ka es nelobēšu nevienu, mēs strādāsim tā, lai NVO būtu pēc iespējas mazāk darba,” viņš saka.

Tikmēr Reinis Znotiņš, kurš būs viens no visjaunākajiem Saeimas deputātiem, nāk no jaunuzņēmumu jeb “start-up” vides. Pašam pieder uzņēmums, kas palīdz ārzemēs dzīvojošiem latviešiem Latvijā atrast darbu un atgriezties.

“Mēs mēģinām vairot un attīstīt to domu, ka nav šeit viss slikti, ka šeit ir labas iespējas. Man ir pieredze no biznesa puses, un tas ir lauciņš, kur es gribētu darboties un nest savu pienesumu darbaspēka un diasporas jautājumos,” saka Znotiņš.

Septiņi no JKP deputātiem kopš pēdējām pašvaldību vēlēšanām ir bijuši Rīgas domes deputāti. JKP frakciju vadīs bijusī domniece un korupcijas apkarotāja Juta Strīķe, savukārt viņas vietnieki būs kolēģis no KNAB laikiem Juris Jurašs un uzņēmējs Krišjānis Feldmans.

Saeimā no JKP vēl ievēlēti: bijušais Eiropas Komisijas darbinieks Gatis Eglītis, ekonomists Tālis Linkaits, Eiropas Komisijas tulce Linda Ozola, Latvijas Universitātes pētniece Dagmāra Beitnere-Le Galla, skolotāja Anita Muižniece, uzņēmēji Sandis Riekstiņš un Uldis Budriķis, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas profesore Ilga Šuplinska un VID izmeklētājs Juris Rancāns.

TOP komentāri

 • Anna Lemešonoka
  +10 +10 0

  Anna Lemešonoka

  Apvienojiet bērnu namus un veco ļaužu pansionātus un vēl pievienojiet dzīvnieku patversmi. Lai bērni iemācās rūpēties par vecākiem cilvēkiem un nest atbildību par dzīvniekiem un vecākie cilvēki justu savu lietderību rūpēs par berniem un dzīvniekiem.
 • Amanda Laicāne
  +4 +4 0

  Amanda Laicāne

  Tomēr uzskatu, lai cik nežēlīga eksistence bērniem ir bērnunamos, tas ir labāks variants par, varbūt, konkrētām "ģimenēm", kur tie varētu uzturēties. Izceļu vārdu *uzturēties*, jo ne katrs tur varētu pilnvērtīgi DZĪVOT.
  Ir tik daudz "ģimeņu", kur ļoti aktuāla ir vardarbība, pazemošana, bērnu atstāšana novārtā, bioloģisko vecāku atkarības un vispār vide apkārt, pieņemot, ka daļa no tādu ģimeņu bērniem pat nenojauš, kas ir mīlestība un rūpes.
  Un ja jāizvēlās starp pilnvērtīgu dzīvesveidu, uzturu, veselību, salīdzinoši stabilu psihisko stāvokli vai sabojātu bērnību/jaunību, kā arī priekšstatu par to, kādai jābūt ģimenei, es tomēr esmu "par" bērnunamiem, jo tā ir kaut kāda iespēja būt no tā visa pasargātiem, ar iespēju nokļūt ģimenē, kur bērns jutīsies vajadzīgs! Sliktākajā gadījumā veidos paši savu priekšstatu par to, kādai būtu jābūt perfektai ģimenei un nākotnē to arī īstenos!

  Šīs sistēmas vietā prātīgāk būtu pārbaudīt bērnunamu audzinātājus, aukles, direktorus un apstskļus, kādos bērni dzīvo. Tas gan, manuprāt, stipri daudz ko spētu mainīt!
 • Sandis Sproģis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl