JKP mēģinās rīdziniekiem atgriezt izsaimniekotu pilsētas naudu

21 komentārs
JKP mēģinās rīdziniekiem atgriezt izsaimniekotu pilsētas naudu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Tiekot ievēlētai Rīgas domē, Jaunā konservatīvā partija (JKP) mēģinās rīdziniekiem atgriezt izsaimniekotu pilsētas naudu, solīja JKP mēra amata kandidāte Linda Ozola.

Politiķe uzsvēra, ka budžets ir spēcīgākais politiskais instruments, ar ko rīkojas valdošā vara, akcentējot, ka novirzīto līdzekļu mērķi atspoguļo valdošās varas prioritātes.

“Mēs redzam, cik liela dotācija visus šos gadus ir nonākusi bēdīgi slavenajā “Rīgas satiksmē”. Mēs redzam iespēju to mazināt. Šogad tie ir 140 miljoni, bet, ja mēs salīdzinām funkcijas, ko veic kapitālsabiedrība, pret iedzīvotāju skaitu galvaspilsētā, un to salīdzinām ar citām Baltijas galvaspilsētām, tad normāli būtu pieticis ar dotāciju 80 miljonu eiro apmērā. Te ir milzīga rezerve,” teica Ozola.

Viņa akcentēja, ka jautājums ir arī par “Rīgas kartes” finansēšanu, kur partija redz iespēju pat līdz 40 miljoniem eiro to mazināt.

Vienlaikus papildu līdzekļus varētu gūt, atsevišķiem uzņēmējdarbības veidiem. Piemēram, azartspēļu vietām, kuru darbība Ozolas ieskatā būtu jāierobežo, varētu uzlikt lielāku nodokļu slogu. Nekustamā īpašuma nodokļa politiku varētu pārskatīt arī attiecībā uz lielajām veikalu ķēdēm.

“Kāpēc lai šīs starptautiskās lielveikalu ķēdes arī nemaksātu lielāku NĪN nodokli?” taujāja politiķe.

Ozola skaidroja, ka JKP programma balstīta uz partijas identitāti saistībā ar tiesiskuma jautājumiem. Viņa akcentēja, ka šis uzstādījums izpaudīsies informācijas atklātības nodrošināšanā pašvaldībā. Ievēlēšanas gadījumā Ozola sola izvērtēt iespējamo Rīgas kapitālsabiedrību un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu, vajadzības gadījumā vēršoties ar piedziņas pieprasījumu pret līdzekļu izšķērdētājiem. “Mēs mēģināsim atgriezt rīdziniekiem viņiem pienākošos līdzekļus,” teica politiķe, norādot, ka taisnīguma nodrošināšanai varētu vērsties arī pret tiem, kas atbildīgi pret līdzekļu šķērdēšanu, būvējot Dienvidu tiltu.

Tāpat liels uzsvars programmā tiek likts uz cilvēku pašsajūtu. “Rīga pēdējos gados nav mīlējusi savus iedzīvotājus,” uzskata Ozola.

Domājot par izglītības valodas jautājumu, Ozolai ir svarīgi, lai izglītības kvalitāte būtu vienlīdz laba visās Rīgas skolās – gan latviešu, gan mazākumtautību izglītības iestādēs. Gadījumā, ja viņa kļūs par domes priekšsēdētāju, pašvaldība būšot gatava palīdzēt tiem skolu direktoriem un skolotājiem, kas būs motivēti. Ja skolotājiem būs nepieciešami papildu ieguldījumi valodas pramses uzlabošanā, pašvaldība to finansēšot. “Tas ir noteikts likuma līmenī, ka ejam uz mācībām valsts valodā, bet tas ir jādara kvalitatīvi. Ja kādam tas nav pieņemami lai vai kādu apsvērumu dēļ, tad, iespējams, mums nav pa ceļam,” brīdināja politiķe.

Lemjot par skolu tīkla sakārtošanu Rīgā, Ozola labprātāk dotu priekšroku par bāzi izmantot mazāku skolu ar labākiem rezultātiem nekā lielāku skolu ar zemākiem rezultātiem.

Vides apzaļumošanas kontekstā Ozola uzsvēra, ka cilvēku aktivitāte, kas bijusi demonstrēta pēdējā gada laikā, rāda pieprasījumu pēc zaļākas vides Rīgā. “Lai vai kāda būs Rīgas jaunā vara, šis pieprasījums ir jāņem vērā un jārespektē,” sacīja Ozola. JKP arī turpmāk aizstāvēšot Marsa parku, savukārt par citu vietu apzaļumošanas projektiem JKP vēlētos uzklausīt apkaimju iedzīvotājus. Piemēram, Juglas iedzīvotāji esot norādījuši, ka pie ezera trūkst labiekārtotas peldvietas.

“Veidojot zaļās teritorijas, neredzu, kā to varētu darīt bez iedzīvotāju uzklausīšanas,” pauda Ozola.

JKP ir gatava vadīt Rīgas domi, taču pa konkrētām jomām, kuru vadību partija pašvaldībā vēlētos uzņemties, Ozola pagaidām nerunā, uzsverot, ka ir priekšlaicīgi dalīt vēl nenomedīta lāča ādu. “Analizēsim rezultātus, kopīgi lemsim,” teica Ozola.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta pēdējā sestdienā.

21 komentārs