JKP aicina nesteigties ar deputātu ievēlēšanu komisijās, pirms nav zināma jaunā valdība

1 komentārs
JKP aicina nesteigties ar deputātu ievēlēšanu komisijās, pirms nav zināma jaunā valdība
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Kamēr nav zināms, kuras partijas turpmāk būs pie varas, pilnvērtīgs darbs nav iespējams arī Saeimā. Partijas gaida jaunās koalīcijas aprises, lai saprastu, kurus deputātus ievēlēt Saeimas komisijās, jo tajās norit parlamentāriešu pamatdarbs. Pretēji vairāku deputātu aicinājumam rīkoties straujāk, šodien tomēr tika nolemts komisiju apstiprināšanu atlikt pēc valsts simtgades svinībām.

Saeimas komisiju sēžu zāles, kurās top jauni likumi un tiek laboti vecie, pagaidām vēl ir tukšas. Komisijas nevar sākt darbu, jo partijas nav tikušas skaidrībā, kurus deputātus tajās ievēlēt un kuri tās vadīs.

Juta Strīķe no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), kuras līderim Jānim Bordānam prezidents uzticējis veidot jauno valdību, šodien kolēģus aicināja nesteigties ar komisiju apstiprināšanu.

“Lai atvieglotu darbu komisiju veidošanā un arī, kas ir šeit ļoti būtiski, saprast, kuri deputāti, kuri potenciāli varētu būt komisiju vadītāji, tomēr kļūst par ministriem un tāpēc nevarētu vadīt komisijas, es piedāvāju maksimāli tuvu 21. novembrim,” pauda Strīķe.

Vairāki deputāti viņai iebilda, norādot, – nav labi, ka ieilgst dīkstāve. “Tagad, ja mēs nosakām 21. novembri, tad iznāk, ka līdz tam brīdim Saeima faktiski nestrādā. Tas, ka mēs neko nedarīsim, nezinu, nav labas sajūtas par šo,” norādīja “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis.

“Nedrīkst būt parlaments ķīlniekam, kā ies – veiksmīgi vai neveiksmīgi – koalīcijas vai nākamā Ministru kabineta salikšana. Bet, ja nesanāks kaut kas 21. novembrī? Tad mēs gaidīsim līdz Jāņiem?” vaicāja Saeimas deputāts no “Saskaņas” Andrejs Klementjevs.

Tomēr frakciju vadītāji un Prezidijs nolēma respektēt JKP vēlmi atlikt komisiju apstiprināšanu. “Es vēlētos, lai parlamenta komisijas sāktu darbu daudz agrāk, ja tas būtu iespējams. Ber ir jāņem vērā vairākuma viedoklis,” teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Šodien panāktā vienošanās paredz, ka komisijas tiks apstiprinātas pēc pusotras nedēļas – 20. novembrī, tātad vienu dienu pirms beidzas prezidenta noteiktais termiņš valdības izveidošanai.

1 komentārs