Jezga ap “māju-kuģi” Pāvilostā: jaunākā informācija

2 komentāri

Mērnieki veikuši robežu apsekošanu “mājas-kuģa” atrašanās vietā, Pāvilostas novadā, un konstatējuši, ka strīdus objekts atrodas privātīpašumā.

Pāvilostā jūras krastā novietotais objekts atbildīgajām institūcijām iesprūdis kā kauls rīklē. Situāciju nav bijis iespējams atrisināt, jo ierēdņiem nav skaidrs, kam jāpieņem atbildīgs lēmums par būves turpmāko likteni. Talkā tika aicināti mērnieki, kuri pārmērīja piekrastes īpašumus, lai noteiktu, uz kā zemes “māja-kuģis” atrodas.

Pauls Šaudinis
mērnieks

Nebija skaidrs, jo īpašniekiem robeža ir noteikta ar ierādīšanas metodi, un tai vietā robežai ir neatbilstība.

Ja zemes īpašnieks būtu valsts un tā nav sniegusi saskaņojumu kuģa būvniecībai, tad Pāvilostas pašvaldība būtu tiesīga pieprasīt konstrukcijas nojaukšanu. Tagad pašvaldība varot vien noskatīties, kā notikumi risināsies tālāk.

Dace Baumane
Pāvilostas teritorijas plānotāja

Pašvaldības kompetencē par šo būvobjektu nav vispār ko teikt, jo viņš ir jūras administrācijas jurisdikcijā, tad ko pašvaldība var teikt – neko.

Pašvaldība nepiekrīt arī Būvniecības valsts kontroles biroja speciālistu secinājumam, ka Pāvilostas “māja-kuģis” ir atzīstama par būvi.

Dace Baumane
Pāvilostas teritorijas plānotāja

Jūras administrācija teic, ka tas ir kuģis-pontons, tā kā – ne pašvaldībai lemt, vai viņai tur būt vai nebūt.

Lai atrisinātu robežatbilstību uz mērnieku sagtavotā akta ir jāparakstās visiem zemju īpašniekiem. Pagaidām to ir izdarījuši vien daži.

Uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem un mērniekiem šodien bija ieradies arī “mājas-kuģa” īpašnieks Argods Lūsiņš. Viņš gan no jebkādiem komentāriem atturējās, vien skaidroja, ka nevienu likumu nav pārkāpis un “māju-kuģi” no kāpām aizvedīs līdz vasaras sākumam, kā to bija plānojis darīt iepriekš.

Dace Baumane
Pāvilostas teritorijas plānotāja

Ir izskanējis, ka Saeima grozīs likumu – gaidīsim, kas notiks tālāk, tāpat izskanējis, ka Lūsiņa kungs gatavojas viņu palaist jūrā, pierādot, ka tas tiešām ir kuģis, skatīsimies, laiks rādīs, ko pašvaldība citu var darīt.

Māju atgādinošā konstrukcija joprojām skaitās būvniecības stadijā esošs pontonu peldlīdzeklis, un īpašnieks ir solījis konstrukciju nolaist ūdenī.

2 komentāri