Jelgavnieki atzīmē pirmā Latvijas gaisa balona dienu

Komentāri
Jelgavnieki atzīmē pirmā Latvijas gaisa balona dienu
FOTO: Flickr

Turot rokās balonus Pilsētas centrā pie Pētera akadēmijas šodien pulcējās vairāki desmiti jelgavnieku. Viņi bija sanākuši, lai godinātu 230 gadus senu notikumu.

Toreiz Jelgavas debesīs un arī pirmo reizi Latvijā tika aizlidināts balons jeb aerostats. Atšķirībā no mūsdienu baloniem, kas lido, jo ir pildīti ar hēliju, pirmo Latvijas balonu cēla uzsildīts gaiss.

Tas tika iepildīts balonā, kas esot bijis aptuveni 54 centimetrus diametrā.

Drīz pēc pirmā balona izgudrotājs Ernests Johans Bīnemanis izgatavoja arī otro balonu, kas jau bija krietni lielāks – aptuveni divus metrus diametrā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl