Jelgavas smilšu skulptūru festivālā tiek izmantotas vairāk nekā 900 tonnas smilšu

0 Komentāru
Jelgavas smilšu skulptūru festivālā tiek izmantotas vairāk nekā 900 tonnas smilšu
FOTO: LETA

Milzīgi smilšu kalni šajās dienās redzami Jelgavā. Tur sākusies gatavošanās starptautiskajam Smilšu skulptūru festivālam, kura temats šogad – Nākotnē pēc 750 gadiem.

Māksliniece Irina Tafļevska no Ukrainas ar īpašu ierīci attīra savu konkursa darbu no liekajām smiltīm.

Arī tēlnieks Kārlis Īle ar savu komandu – māksliniekiem no Latvijas, Ungārijas un Bulgārijas veido savu darbu Smilšu skulptūru festivālam. Jelgava, kur tas notiek, šogad svin 750 gadus.

Smilšu skulptūru festivālā žūrijas vērtēšanai tiks piedāvāti 15 darbi, kurus veido mākslinieki no 11 valstīm, tostarp arī Ķīnas un Turcijas. Pirms konkursa mākslinieku darbu skices tika atlasītas.

Ārā ir auksts, tāpēc skulptūras ne top tik ātri, kā gribētos. Ceļu sargos nākas sēdēt vienā pozā pat vairākas stundas. Darbs ir skrupulozs, un, lai labāk koncentrētos, katrs izmanto savus paņēmienus – viens iegrimst domās, cits klausās regeju.

Tā rodas pusrobots, puscilvēks, kas varētu dzīvot pēc 750 gadiem. To veido tēlnieks no Parīzes Stīvs Armance.

Stīvs Armance tēlnieks, festivāla dalībnieks

Es klausos regeju, jo mani tas iedvesmo, atceros māju, jo regeju klausos, kad esmu mājās. Otrkārt, kad es klausos šo mūziku, vairs nemanu, kas notiek apkārt – man nekas netraucē, es koncentrējos uz savu darbu, mūzika ļoti palīdz.

Visiem darbiem jābūt pabeigtiem šodien līdz plkst. Četriem pēcpusdienā. Bet kopumā darbu sagatavošanai tiek izmantots vairāk nekā 900 tonnas smiltis.

0 Komentāru