Jelgavai jauna vizītkarte? Pils priekšā būvēs lielveikalu DEPO

12 komentāri

Jelgavas centrā, par spīti daudzu iedzīvotāju neapmierinātībai, pašā Lielupes krastā, tomēr tiks celts DEPO lielveikals. 

Pašvaldībai ar projekta attīstītājiem esot izdevies vienoties par uzlabotu veikala izskatu, bet iecerei joprojām ir pretinieki. Viņi ir pārliecināti, ka jaunais veikals pamatīgi sabojās skatu uz pilsētu, tostarp Jelgavas pili.

Sabiedriskā apspriešana par apbūvi šajā zemes gabalā notika pirms vairākiem gadiem, tomēr tad vēl nebija zināms, ka plānotais objekts ir lielveikals DEPO.

Aktīvisti, kas nu iebilst pret projektu, uzskata, ka sabiedrība ir piemānīta, jo sākotnēji runa bijusi par maza izmēra veikala un, iespējams, baseina būvniecību. Gigantisku būvmateriālu veikalu tik tuvu centram, Lielupes krastā, viņi redzēt nevēlas.

Jelgavas pašvaldība iedzīvotāju neapmierinātību saprot, tomēr īsti neko lietas labā darīt nevar. Pirms gada projekta sākotnējo variantu domē noraidīja, jo tas nav iederējies pilsētvidē. Reaģējot uz būvatļaujas neizsniegšanu, pilsēta pat iesūdzēta tiesā. Šobrīd gan ar uzņēmēju ir izdevies vienoties.

Projekta attīstītāji tikmēr uzsver, ka veikala jauno vizuālo tēlu meklējuši kopā ar arhitektu savienību – Jelgavas veikals krietni vien atšķiršoties no pārējiem DEPO.

Veikala pretinieki tikmēr nav zaudējuši apņēmību savu taisnību panākt – tie sākuši parakstu vākšanu pret Depo būvniecību. Ar plašu kultūras jomas profesionāļu atbalstu tapis lūgums pašvaldībai pierunāt uzņēmējus projektu īstenot citā vietā.

DEPO būvnieki un pašvaldība gan iedzīvotājus aicina projektā saskatīt arī pozitīvo – piemēram, tiks radītas vismaz simts jaunas darbavietas.

Video

TOP komentāri

 • Dmitrijs
  +3 +3 0

  Dmitrijs

  Gudrs es vai muļķis, bet paskaidrojiet man kāds - kāpēc to nevar darīt citur? Kāpēc tieši jāaizsedz Jelgavas skaistākās vietas? Bijušā cietuma rajonā vai kaut kur RAFā? Abas vietas ir tīri nesliktas priekš šopinga.
 • Aija
  +2 +2 0

  Aija

  Nu tad lai būvē vecās cukurfabrikas vietā un liek promenādi mierā. "Jelgavnieks", laikam nav gluži nav no Jelgavas, ja atļaujas teikt, ka šī brīža projekta vietā, iepriekš bija cukurfabrika!!!
 • Marta
  +2 +2 0

  Marta

  Jelgavniek, cik tu naivs!
  Darbavietas radīsies uz citu bankrotējušo veikalu rēķina. Jau tagad K-rauta ir milzīga būvniecības preču izstāde, kur cilvēki pārsvarā dodas pastaigāties, ne iepirkties. Par mazākiem būvn.preču veikaliem nemaz nerunājot - Depo ir diez gan varens, un mazos uzņēmumus izspiedīs no tirgus. Un, cik zinu, tie, kas tur dzīvo, nevēlas, lai pa viņu ielu nepārtraukti brauc smagās un vieglās automašīnas. Un kā kronis visam - ainava, vide (trokšņu piesārņojums) sabojāta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl