Jelgavā un Siguldas novadā vēlēšanu rezultātiem pieskaitīs 21 neapzīmogoto aploksni

0 Komentāru

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien lēma Jelgavas domes vēlēšanu rezultātiem pieskaitīt 11 neapzīmogotās aploksnes un Siguldas novada pašvaldību vēlēšanu rezultātiem pieskaitīt desmit neapzīmogotās aploksnes.

Līdz ar to CVK nolēmusi atcelt iepriekš vietējo vēlēšanu komisiju apstiprinātos vēlēšanu rezultātus Jelgavā un Siguldas novadā.

Pēc balsu pieskaitīšanas pašvaldību vēlēšanu komisijām būs atkārtoti jālemj par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu.

Komisijas sēdē raisījās diskusijas par to, kāds balsojums būs veikts neapzīmogoto aplokšņu zīmēs. Kā norādīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, ja šo aplokšņu zīmju rezultātos pēkšņi būs redzams kaut kas aizdomīgs, tad CVK atsevišķi lems, kā rīkosies.

Komisija šodien, 9. jūnijā, sanāksmē uzklausīja Jelgavas 203.iecirkņa un Siguldas novada 783. vēlēšanu iecirkņa vadītājus, un sanāksmē tika pieļauts, ka aploksnes netika apzīmogotas cilvēciskas kļūdas dēļ. Bērziņa skaidroja, ka CVK lēma par neapzīmogoto aplokšņu pieskaitīšanu, jo abos iecirkņos nav konstatēta ļaunprātība. Šāds lēmums pieņemts atbilstoši tiesas praksei līdzīgā situācijā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

CVK sekretārs Ritvars Eglājs norādīja uz dažādām iespējām, kā atkarībā no biļetenu satura to pieskaitīšana var ietekmēt abu pašvaldību domju sastāvu.

0 Komentāru