Jelgavā kaimiņš no degošas ēkas izglābj vīrieti

Komentāri
Jelgavā kaimiņš no degošas ēkas izglābj vīrieti
FOTO: LETA

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 101 izsaukumu – 81 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 55 bija kūlas ugunsgrēki, un 12 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

Plkst. 9.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Apoga ielu Jelgavā, kur dega vasarnīca. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka māja 40 kvadrātmetru platībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms VUGD ierašanās kaimiņš no degošās ēkas izglāba apmēram 54 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Ugunsgrēkā gāja bojā mazs kucēns.

Tāpat VUGD saņēma izsaukumu uz Skrundas novada Skrundas pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, ēka dega ar atklātu liesmu 144 m² platībā, un tai bija iebrucis jumts. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām izglābt blakus esošo dzīvojamo māju un pirti. Ugunsgrēkā sadega 40 vistas.

Tāpat saņemts izsaukums uz Stīpnieku ceļu Mārupē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega divstāvu ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu servisa ēka ar piebūvi. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās apmēram divu kilometru attālumā.

Līdzās tam blakus degošajai ēkai atradās ēka ar eļļas mucām, kuras vajadzēja aizsargāt no liesmām, lai nepieļautu to uzliesmošanu.

Arī vakar ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst kūlas ugunsgrēkus – reģistrēti 55 pērnās zāles ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 150 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

  • 40 hektāri – Ludzas novada Isnaudas pagastā;
  • 20 hektāri – Bauskas novada Brunavas pagastā;
  • 10 hektāri – Rēzeknes novada Ozolaines pagastā;
  • 8 hektāri – Limbažu novada Pāles pagastā un Daugavpils novada Maļinovas pagastā;
  • 7 hektāri – Kleistu ielā Rīgā, Ķekavas novada Ķekavas pagastā;
  • 5 hektāri – Daugavpils novada Tabores pagastā un Rēzeknes novada Lūznavas pagastā.

Ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai!

Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, malka, kūdra, koks, dators, sadzīves mantas, kokmateriāli, jaunaudze, elektriskā plīts, divas vieglās automašīnas, divas siltumnīcas, ēkas siena, dārza māja, saimniecības ēka, neapsaimniekota ēka, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Līdztekus vakar ugunsdzēsēji devās palīgā arī nelaimē nokļuvušam bebram, kurš Saules ielā Madonā bija iekritis apmēram 2 metrus dziļā bedrē – ugunsdzēsēji glābēji dzīvnieku izcēla un palaida brīvībā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl