Jēkabpilī top jauna velotrase, kas būs īpaša arī visas Baltijas mērogā

2 komentāri

Ar lielu nepacietību Jēkabpils aktīvākie jaunieši gaida jūlija sākumu ne tikai tāpēc, ka tad būs pilsētas svētki, bet arī tāpēc, ka svētku laikā tiks atklāta jaunā velotrase. Jēkabpils trase būs viena no iespaidīgākajām ārpus Rīgas un vienīgā Baltijā, kur ir īpaši trīs lēciena tramplīni pēc kārtas.

Laistīšanas sistēma aktīvi laista zālāju, kas jau uzklāts atsevišķās vietās trases iekšējā teritorijā. Taču svarīgākais ir asfalta trase, kas ir apkārt zāles laukumiem.

SIA “City playgrounds” pārstāvis Jānis ir viens no šīs trases pieredzējušākajiem būvniekiem, kurš pats braukā ar BMX un ir būvējis jau 20 trases visā pasaulē. Viņš skaidro, ka viņš ar kolēģiem ne tikai būvē, bet arī projektē. Šī trase ir veidota universāla ne tikai BMX velosipēdiem.

Jēkabpils trase ir viena no lielākajām ārpus Rīgas. Savukārt šāds trīs lēkšanas tramplīnu sakopojums esot vienīgais visā Baltijā. Pašvaldība atzinīgi vērtē trases projektētāju un būvnieku paveikto darbu. Ņemot vērā, ka tā dēvētā ”vecā” skeitparka vietā bija daudz sportotāju, tad šajā trasē to būs vēl vairāk.

“Jauniešu pietiek, diezgan daudz. Nevaru pateikt precīzi, bet bijušajā skeitparkā, kas tagad nedarbojas, katru dienu bija, dažreiz pat pāris desmiti,” saka Jēkabpils novada domes Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs.

Jaunieši esot tik nepacietīgi, ka trasē vizinās vēl pirms tās nodošanas ekspluatācijā, tāpēc nācies tai apkārt uzlikt žogu. LNT sastaptie Jēkabpils jaunieši norāda, ka jau paspējuši “pa kluso” iemēģināt jauno velotrasi. Viņi uzskata, ka šai vietai nebūs konkurences Jēkabpilī un tās apkārtnē.

Trasē pašlaik notiek būvdarbi, tā vēl tiks labiekārtota, uzstādīts apgaismojums. Labvēlīgo laikapstākļu dēļ trases būvnieki to plāno pabeigt ātrāk, nevis augustā, bet jau 6. jūlijā Jēkabpils pilsētas svētkos trase būs pieejama visiem sanākušajiem.