94 komentāri

Saskaņā ar pērn apkopotajiem Nacionālā Veselības dienesta datiem no vecākiem neatkarīgu iemeslu dēļ Latvijā gadā vidēji pārtrūkst ap 3300 grūtniecību. Tas nozīmē, ka katra septītā astotā grūtniecība “izput”. Lielākā daļa – līdz 3. grūtniecības mēnesim, bet ap 170 grūtniecību pārtrūkst no 4. līdz 6. mēnesim, vēl 170 grūtniecības gadā beidzas no 6. līdz 9. mēnesim vai arī bērns mirst drīz pēc dzemdībām.  Ar raidījumu Bez Tabu komandu sazinājusies sieviete, kuras ģimenē, iespējams, mediķu vainas dēļ pirms dzemdībām mirusi meitenīte.

Lieldienu brīnums jeb meitenīte, kurai bija jānāk pasaulē ārsta nozīmētā termiņā no 22. marta līdz 2. aprīlim. Vēl 30. martā nekādas pazīmes, kas liecinātu par to, ka tuvojas dzemdības, nav bijis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vizītē pie mediķiem, māmiņa aicināta ierasties Jēkabpils slimnīcā 2. aprīlī, tad tikšot veiktas dzemdības.
Par turpmākajiem notikumiem spējīgi runāt vien radinieki, jo ģimene joprojām piedzīvo vārdiem neaprakstāmu šoku.

”2. datumā viņa ar vecāko dēlu aizbrauca uz dzemdību namu, tur gan visi pārsteigti un nav zinājuši, kur viņu likt. Beigās gan ielikuši viņu dzemdību nodaļā,” stāsta sievietes radiniece.

Pat 2. aprīļa vakarā, it kā pēdējā grūtniecības termiņa dienā, sākušās spēcīgas sāpes un asiņošana. Sieviete pati devusies pie personāla ziņot par to.

”Viņai iepotēja nošpas poti un teica, lai iet atpakaļ uz palātu un gaida. Rītā skatīšoties, kas notikšot,” stāsta radiniece.

Trešajā aprīlī veiktas pārbaudes, kurās secināts, ka bērns vēderā ir dzīvs, atkārtotā pārbaudē, pēcpusdienā konstatē traģēdiju.

”Viņai pateica, ka Jūsu bērns ir miris, protams, sieviete ir šokā raud un prasa, ka varbūt ir aizmidzis. Uz to daktere viņai atbildēja, vai viņa tiešām nav sapratusi, ka viņš ir miris. Tad viņa aizvesta uz palātu un kopā ar mirušo bērnu pavadījusi tur līdz pat nākošās dienas rītam,” stāsta radiniece.

Ģimene pie notikušā vaino personālu, kurš nav bijis gatavs laikus uzsākt dzemdības.

”Ja būtu bijušas kaut mazākās aizdomas, ka ir problēma, protams, nav runa par to, ka dzemdības ierosinātas, viņa būtu nekavējoties izoperēta ar ķeizargriezienu, bet nebija mums nekādu datu,” norāda Jēkabpils slimnīcas ginekoloģijas nodaļas vadītājs Andris Blimhens.

Pēc ārsta sacītā sanāk, ka sāpes un asiņošana nav bijis indikators, lai paātrinātu dzemdības.

TOP komentāri

 • Baiba
  +45 +45 0

  Baiba

  Pēc ārsta sacītā sanāk, ka sāpes un asiņošana nav bijis indikators, lai paātrinātu dzemdības.
  Indikators acīmredzot būtu bijusi nauda aploksnē,lai vismaz uztaisītu sonogrāfiju un noskaidrotu asiņošanas cēloņus.
 • MAMMA
 • Mamma

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl