Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai – 100 gadu!

Pievienot komentāru

Gadā pēc Latvijas valsts dibināšanas simtgades 100 gadus svin arī daudzas valstiski svarīgas iestādes, tostarp arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Akadēmijas pedagogi un studenti svinības sāks šovasar, un tās noslēgs tikai nākamajā gadā.

Viens no jaunākajiem Mūzikas akadēmijas projektiem ir Bigbends Dāvja Jurkas vadībā. Bigbends būs dzirdams brīvdabas koncertā 16. augustā pie Brīvības pieminekļa. Tajā piedalīsies daudzi no akadēmijas pedagogiem.

“Būs diezgan krāšņa programma, varēs dzirdēt, kā nu kurš pedagogs, komponists un solists uz to Bigbenda žanru raugās. Retrospektīvs mikslis,” par gaidāmo uzstāšanos stāsta Dāvis Jurka.

Bigbenda mūzika, protams, nav viss, ko akadēmijas profesionāļi piedāvās. Senā mūzika būs dzirdama akadēmijas simtgades svinību centrālajā sarīkojumā, kas notiks jau nākamā gada 11. janvārī Lielajā ģildē.

“Būs pirmatskaņojums, kurā tiks atskaņota Ērika Ešenvalda kantāte.” Akadēmijas rektors Guntars Prānis stāsta, cik īpašs būs 11. janvāra koncerts. Arī tajā piedalīsies mūziķi, kuri ir daudz ko guvuši un devuši Latvijas Mūzikas akadēmijai.

“Tajā satiksies gan šī brīža studenti, gan spilgtākie absolventi, būs zvaigznes kā solisti, būs Egils Siliņš, Kristīne Blaumane – būs koris,” norāda Guntars Prānis.

Koncertā solījis piedalīties arī Raimonds Pauls, kurš akadēmijā īsu brīdi arī ir darbojies kā pasniedzējs. Jau tagad top darbi akadēmijas fotoizstādei, kas būs apskatāma Vērmanes dārzā. Tie bija lielākie simtgades notikumi, taču vēl būs dažādi mazāka mēroga, bet ne mazsvarīgāki apaļās jubilejas notikumi.