Jautrību izraisošas dāvanas, militārais orķestris un jauns karogs – svinīgi atklātas KNAB jaunās telpas

2 komentāri
Jautrību izraisošas dāvanas, militārais orķestris un jauns karogs – svinīgi atklātas KNAB jaunās telpas
Foto: f64

Latvijas galvenais korupcijas apkarotājs – KNAB – pārcēlies uz jaunu ēku Vecrīgā, un šodien notika tās svinīga atklāšana. Jaunās telpas ir noslēgtākas un īpaši pielāgotas specdienesta operatīvajai darbībai un izmeklēšanai. TV3 Ziņām atklāšanas dienā gan izdevās ielūkoties citkārt publikas acij noslēptajos kabinetos.

19. gadsimtā celtā ēka Citadeles ielā 1 iepriekš bija mājvieta Rīgas muitai, bet pēdējos trijos gados tā atjaunota un pielāgota KNAB vajadzībām – nomainīts jumts, pārbūvētas inženierkomunikācijas un pastiprinātas nesošās konstrukcijas. Projekta kopējais budžets pārsniedz trīs miljonus eiro.

KNAB uz jauno māju pārcēlās jau 2. maijā, taču otrdien tā tika svinīgi atklāta. Amatpersonas uzrunās īpaši izcēla korupcijas apkarotāju jaunās mītnes atrašanās vietu.

“Es saprotu izvēli ēku veidot tieši šeit, blakus Vecrīgai, jo ir mīts, ka visas lietas notiek Vecrīgā. Es gan to intensīvi cenšos lauzt, visiem lēmumiem jābūt pieņemtiem oficiālās vietās,” norādīja premjers Māris Kučinskis (ZZS). “Šajā rajonā atradās Citadele. Tā vieta, kas pasargāja Rīgu no ienaidnieka – 21. gadsimtā šeit atradīsies KNAB,” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Kā jau sālsmaizē – telpu jaunais saimnieks saņēma dāvanas. Tradicionālā maizes kukuļa šoreiz gan nebija; īpašu sajūsmu izpelnījās ģenerālprokurora dāvana.

“Tātad gleznā ir purvs. Jūsu uzdevums ir strādāt, lai purvs būtu un paliktu tikai dabas vides objekts, nevis sabiedrisko, politisko un biznesa norišu vieta. Vēlu veiksmi darbā un šo mūžīgo atgādinājumu pasniedzu KNAB priekšniekam,” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

KNAB arī tika pie jauna simbola – karoga, kuru iesvētīja Nacionālo bruņoto spēku kapelāns. Biroja telpas patlaban ir par trešdaļu plašākas nekā līdz šim. Tajās nodrošināts paaugstināts drošības līmenis, un kaimiņiem vairs nebūs iespējas vēlos vakaros vērot biroja darbu, kā tas bija iepriekšējās telpās Brīvības ielā.

“Mūsu teritorija ir noslēgta. Mēs varam nodrošināt konfidencialitāti ne tikai kriminālprocesuālajās darbībās, bet arī darbā ar trauksmes cēlējiem, ziņotājiem,” skaidro KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Ņemot vērā jauno telpu konfidencialitāti, žurnālistiem šodien demonstrēja vien divas – konferenču zāli un vienu pratināšanas telpu. Pašam savas aizturēšanas telpas birojam gan nebūs joprojām, un tas turpinās izmantot Valsts policijas izolatoru Čiekurkalnā.